כניסת חברים

עדכוני המועצה לתושבים והנהלות 30.6.16
אפתח את הדיווח בעדכון, שגם בשנה הבאה לא יועלו תעריפי הארנונה. מליאת המועצה אישרה בראשית השבוע את הצעתנו לצו המיסים 2017, במרכזו תעריפי הארנונה למגורים, תעשייה וחקלאות, בהם לא יחול שינוי (למעט עדכון שקבע משרד הפנים בגובה 1.77% על כל הרשויות). אנחנו מצליחים שלא להעלות את התעריף ולהכביד על יוקר המחיה, בזכות עבודה מאומצת להגדלת תקציבי המועצה, וגיוס תקציבי פיתוח מהמדינה ומקרנות.

שני שינויים שביקשנו בצו המסים הנדרשים הסכמת שרי הפנים והאוצר הם: 1. גביית ארנונה מופחתת בבניינים קטנים עד גודל 50 מ"ר, המשמשים כמשרדים ושירותים לבעלי מקצועות חופשיים כגון עורכי דין, רואי חשבון, סוכנויות ביטוח, מהנדסים, אדריכלים, תיווך, קוסמטיקה, ספרות וכיוצ'ב, וזאת במטרה לעודד עסקים קטנים ויזמויות בקיבוצי המועצה. 2. הקטנת הארנונה המושתת על מוסדות להשכלה גבוהה המוכרים על ידי המל"ג, או כל גוף אחר אשר הכרתו תידרש על פי הוראות כל דין, ולהשוות לתעריף הנגבה בבניינים המשמשים אולמות קולנוע, תיאטראות, מופעים, אולמות ספורט, או אצטדיונים. זאת במטרה לחזק את המוסדות הפועלים בגליל העליון, ולעודד הקמת מוסדות נוספים במרחב שטח שיפוטה של המועצה. פרטים באתר המועצה

 
מנהלי עסקים באזור פונים אלינו תדיר לעזור להם בהקטנת ההוצאות כדי להצליח לשרוד. אמש אירחנו את ראש אגף בטיחות אש וחקירות ברשות הכבאות הארצית, וראש אגף רישוי עסקים במשרד הפנים, כדי להעלות בפניהם טענות עסקים על החמרת-יתר בדרישות כיבוי האש, עודף ביורוקרטיה ובקשה להתחשב בקשיים ייחודיים של עסק בפריפריה. ביקרנו במפעל הבונים (כפר הנשיא) והמשכנו לדיון במועצה, בהשתתפות מנהלים ועובדים בעסקים מכל הקיבוצים. השאלות עלו והנושאים נרשמו אצל האורחים, השיח יימשך במטרה להביא להבנה טובה יותר את קשיי ההתמודדות עם דרישות הבטיחות. נעדכן על המשך המהלך.

 

רוח המפקד

השבוע אירחנו את מפקד המחוז הצפוני במשטרה ניצב אלון אסור, עימו הגיעו מפקדי תחנות צפת, קרית שמונה וירדן, שבתחומן נמצאים 29 יישובי המועצה. במפגש הצגתי את ישובי המועצה, התמורות באורח החיים ובהיקף האוכלוסייה, כלכלה ומערכת החינוך, ופרשנו על יחסי גומלין קיימים בין תושבים למשטרה, מערך מתנדבי המתמיד, ותכנית מועצה ללא אלימות. מפקד המחוז התייחס להיבטים פשיעה ואלימות הרלוונטיים לאוכלוסייה הקיבוצית ולנוער, וציין ירידה שחלה מאז ראשית שנת 2016 במספר עבירות הרכוש והתפרצויות לדירות ביישובים ולמבני ציבור, בהשוואה לשנה קודמת. המשטרה עושה ככל הניתן למגר פשיעה, אולם נדרשת עזרת הקהילה ה'נורמטיבית', בכדי להפחית עוד את הפשיעה.


אתניקס על הקו!

ספיישל: להקת אתניקס מחר בשעה 13:00 ברדיו 'קול הגליל העליון' 105.3, גם באינטרנט. דודו פיניאן איש הרדיו ממחניים, מעריץ הלהקה מאז ימי נערותו יגיש תכנית עם שירי הלהקה האהובים ויקיים ראיון מיוחד עם הסולן זאב נחמה. אתניקס תופיע בפסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, 14.7 בשעה 21.00 ביקב הרי הגליל. מכירת הכרטיסים נמשכת http://www.galil-elion.org.il/


מחכים לך באולפן

רדיו קול הגליל העליון 105.3 FM יוצא בלוח שידורי קיץ, עם יותר שידורים בשיתוף הציבור, ויותר שידורים מהשטח. לתכנית "כמה חם" מוזמנים בעלי עסקים קטנים או קבוצות אנשים המעוניינים לבחור מוזיקה ולשדר מהאולפן. "בקצב שלכם" פונה לקבוצות, ענפי חקלאות, עסקים, תעשייה, המוזמנים לבחור מוזיקה, למסור ד"ש ולקיים ראיונות עם אנשים מהעסק (טלפונית). ב"כיסאות מוזיקליים" מוזמנים יחידים או זוגות להגיש תכנית בעריכה אישית. ב"פיקניק" יוצאת ההפקה לשטח, לאירוע, פסטיבל או הפנינג בתשלום סמלי. מעוניינים ? אנחנו נשמח. צרו קשר בפייסבוק "רדיו קול הגליל העליון", אתר www.1053fm.co טלפון 04-6959503

חופש גדול

החופש הגדול החל, וענת לוי מנהלת אגף החינוך סופרת מלאי : לפני 10 ימים יצאו לחופש 2846 נערים ונערות הלומדים ב'תיכוניים' שלנו (מתוכם 1129 מהקיבוצים), והיום (יום חמישי) הצטרפו אליהם 2333 ילדים וילדות מבתי הספר היסודיים (מתוכם1520  מ29 קיבוצים). ילדי הגנים והפעוטונים ממשיכים את הפעילות (הנהדרת!) שלהם כל השנה.

מול הר אדיר

אמש נחנכה בקיבוץ סאסא שכונה חדשה של 44 יחידות דיור למשפחות חברי קיבוץ ותיקים וצעירים. הייתה אוירה נעימה ומרגשת של יחד. בדברי ברכתי ציינתי כי בימים אלה מציינים  עשור למלחמת לבנון 2, לחנוכת שכונה חדשה בקיבוץ סמוך לגבול יש גם משמעות סמלית. כל קיבוצי ההר עוסקים בצמיחה וקולטים, ואוכלוסיית המועצה נושקת ל- 20,000 תושבים, ב- 40% מזו שהייתה לפני המלחמה. גם לנתון הזה יש משמעות בשאלת החוסן הלאומי. והנה ציפי ויענקלה נוי בביתם החדש.

עלו למנרה

זוג נוסף נקלט במנרה. אלו הם טליה ויובל, הראשונים ב-2016. בקיבוץ מציינים כי ב'צנרת' 22 זוגות נוספים בתהליך קליטה. בהצלחה !   

סוף שנה בעמותת ותיקי הגליל

כ- 500 ותיקים מגילאי 60 ועד 102, הלומדים בבית ותיקי הגליל, בכ-120 חוגים שונים סיימו השבוע את שנת הלימודים. במהלך כל השבוע נפרדו הוותיקים מהמורים, מחלקים חיבוקים, מחמאות הדדיות, ומילות תודה על שנת לימדה והתפתחות אישית. במהלך הקיץ יתקיימו לימודים במתכונת מצומצמת, ושנת תשע"ז תחל לאחר החגים.

לא מאוחר להתחיל

בראשית השבוע הסתיים מחזור נוסף בקורס "גמלאים בונים עסקים", במסגרת עמותת ותיקי הגליל. אחד עשר בוגרים, תרתי משמע, הרחיבו ידע בארבעה עשר המפגשים על הקמת עסק, הגדרתו ושיווקו, זיהוי חוזקות וניצולן, שימוש ברשת החברתית, ויצירת קשרים עם כוחות השוק. קורס נוסף יפתח אחרי חגי תשרי, הרשמה אליו תפתח בראשית ספטמבר- תחילת שנת הלימודים.

יזמים ועסקים- הולכים ביחד

שבת שלום וסוף שבוע נעים,

אביב לשם דובר מ.א הגליל העליון