כניסת חברים

משולחנה של מנהלת קהילה


                                                          

                                                                                                                                                1.7.2016            שבת שלום לבית כפר בלום,

חופשת הקיץ החלה, מסיבות סוף השנה נחגגו וילדי מערכת החינוך סיימו את לימודיהם במסגרות השונות. לפנינו חופשה גדולה עם שלל פעילויות מגוונות . מאחלת לנו שיהיה קיץ נעים ובטוח. נצלו את הזמן צאו לטייל, העצימו את זמן האיכות בחיק המשפחה, צברו אנרגיות ובעיקר תהנו ושימרו על עצמכם.

וקצת מהנעשה אצלנו...


עבודת הנוער ותרומתם לקהילה

כחלק מתפיסתנו הערכית-חינוכית וכצעד בונה קהילה, לאחר דיונים וריכוז כל הנתונים, לפני כשבועיים יצא קול קורא לבני הנוער והוריהם. בכך אנו מחדשים את המסורת של "עבודת הנוער ותרומתו לקהילה". בימים אלו, בפתחו של הקיץ, כבר ניתן לראות את שילוב הנוער בענפי הקהילה, וכולנו תקווה כי מטרתנו המרכזית תצליח. אנו מאחלים לבני הנוער חיבור טוב ומוצלח לענף בו הם בחרו לעבוד בימי הקיץ.


מנהלת משאבי אנוש

אני שמחה לעדכן כי סיוון שושני נבחרה להיות מנהלת משאבי אנוש בקיבוצנו. סיוון תחל את עבודתה בתחילת השבוע והיא תעבוד עימנו בימים שני ורביעי. פרטי התקשרות ואינפורמציה כללית יפורסמו לציבור במהלך שבוע הבא. אנו מאחלים לסיוון הצלחה בתפקידה אצלנו.


קליטה

צוות הקליטה בקיבוץ פעיל מזה מספר שנים וכעת, לפני תחילת הקליטה הנמצאת בפתחנו, הצוות שוקד בחודש האחרון יחד עם נציגות המועצה ובונה מתווה לקליטת הבנים לשכונת העין הממוקמת בהרחבה.  

תהליך הקליטה הינו תהליך משמעותי עבור הנקלטים והקהילה עצמה, המקבלת ומחבקת אליה מספר רב של משפחות חדשות/ותיקות. עבודת הצוות הינה נדבך חשוב לכל אורך הדרך, החל מקליטת המשפחה בתחילת דרכה וגם לאחר כניסתם לביתם החדש. במקביל, הצוות ממשיך  בעבודתו עם הנקלטים, במישורים השונים. רותם ברק מרכזת את הצוות וניתן לפנות אליה בכל שאלה.צוות חירום ישובי (צ"חי)

כפי שבוודאי ידוע לכם, המועצה האזורית קיימה תרגיל מוצלח לפני כשבועיים. אנו נדרשים כקהילה לארגן ולתפעל אצלנו בבית את צוות החירום, כאשר המטרות, היעדים והמשימות של צוותי החירום מתורגלים וידועים מראש. יחד עם זאת, על אף שאנחנו בשגרה, תמיד מומלץ להסתכל באתר פיקוד העורף המצביע על שורת הנחיות לאוכלוסייה בעת הצורך.

 

סקר העברת מידע

ועדת תקשורת עמלה ובנתה סקר, על מנת לבדוק עימכם את האפשרות האופטימאלית לקבלת אינפורמציה קהילתית. הסקר יופץ בתאי הדואר, אנו נשמח לקבל את התייחסותכם על מנת לשפר, לייעל ולדייק את הנושאים המעניינים אתכם באופן אישי.


חניה

מידי שבוע אנו נאלצים להתמודד עם נושא החניה ברחבי הקיבוץ. אנשים מחנים את רכבם בצידי הדשא, לאורך כבישי הגישה לפינוי האשפה ולעיתים אף חוסמים כניסה לבתים פרטיים וכניסה לרכבי חירום. אנא מכם, ישנן חניות מסודרות, הקפידו להחנות את רכבכם הפרטי במקום המיועד לחניה.


כלבים

איך אפשר בלי...נושא הכלבים הוא עניין החוזר על עצמו מזה מספר פעמים, אין ספק כי הוא מאתגר ומצריך דו קיום מכבד ומכובד. מי שנקלע לרחבת חדר האוכל ולדשא הגדול בוודאי שם לב לגללים שהכלבים משאירים. אנא, בעלי הכלבים, הראו בבקשה רגישות והבנה לסביבה, אל תשחררו את הכלב לבדו ברחבי הקיבוץ, מינעו מאחרים לדרוך בטעות על "התוצרים" וזיכרו בבקשה כי לעיתים חיית המחמד גורמת לפחד בקרב העוברים במדרכות. בואו נגלה הבנה האחד לשנייה, איספו את צרכי הכלב, ומינעו את שוטטות  הכלבים לבדם ברחבי הקיבוץ.

 

 

בברכת חופשת קיץ נעימה,

 

שלכם,

ליאת אלימי

מנהלת קהילת כפר בלום.