כניסת חברים

משולחנה של מנהלת הקהילה
שבת שלום לבית כפר בלום,


חודש אב מסתיים ומפנה את מקומו לחודש אלול, חודש של חשיבה והתחדשות. וכמחזוריות השנה, חופשת הקיץ הסתיימה אתמול והילדים החלו את שנת הלימודים החדשה. מאחלת לכל הילדים שנת למידה מוצלחת מלאת חוויות מהנות ופתיחות מחשבתית.

ולכל המתחדשים, לילדי כיתה א' ולתלמידי כיתה ז', שעברו לצידו השני של הקיבוץ ועלו לחטיבה, שתהייה שנת לימודים מלאה בהתחלות נעימות ומעצימות.

קצת מהנעשה אצלנו...

אתחיל עם דור ההמשך שלנו, הילדים והמערכת:

במהלך החופש הגדול מערכת החינוך הייתה שופעת בעשייה, הילדים והצוותים התנסו במגוון פעילויות ונהנו.

קייטנות הגנים פעלו במתכונת קיץ, בהנאה גדולה ותוך שמירה על השגרה. הילדים הגדולים יותר, השתתפו בפעילויות יחד עם קיבוצי האזור, נהנו ממגוון אטרקציות וחלקם אף יצא ליום ניקוי חופים, רפסודיה ועוד. במקביל, הנוער התחיל בפרויקט ניקיון מקלטים ואף השתלב במספר מקומות עבודה בקיבוץ, כולל במערכת החינוך.  במהלך ימי הקיץ, יכולנו להנות ממאכלי הפלאפל והפיצות שהוכנו ע"י הילדים ובהובלתם של המדריכים. רגע לפני סוף החופש, הילדים קינחו בערב, שכל הכנסותיו יועברו לתרומה.

 
בהזדמנות זו, תודה לכל ההורים שהתנדבו בהעברת הפעילויות השונות במהלך הקיץ. למדריכים המדהימים שהיו שם לאורך כל הימים, הקשיבו, הדריכו והעצימו כל ילד וילדה. ולמירב, תודה על הנכונות והמאמצים הרבים, על מנת שתהייה, עשייה מבורכת.

שכונת העין

שמחה לבשר כי פגישת מתכננים ראשונה יוצאת לדרך....

מיד כשנכנס לתכנון מפורט, נוכל להעריך עלויות, לפרסמם ולהתקדם עם תהליך קליטת הבנים לחברות. במקביל, ועדת קליטה ממשיכה לבנות מתווה לקליטה.

 
כלבים, כלבים, כלבים
בסביבתנו מספר לא מבוטל של כלבים עימם אנו חיים. בתקופה האחרונה מתרבות הפניות בנושא כלבים משוטטים, מפחידים, נובחים ומלכלכים. כידוע "כלב הוא ידידו הטוב של האדם" ועל מנת שהכלבים לא יהפכו להיות מטרד קבוע, אנו מעוניינים להקים צוות בנושא כלבים.

כל מי שיש לו זיקה לנושא ויכול לתרום, מוזמן להתנדב לצוות ולפנות אלי. (פרטים נוספים בקול הקורא).

 

פעילות במועדון

הנהלת האג"ק החליטה, להעביר את פעילות  "2 סוכר" לחדר ישיבות (בהתאם לאישור שיתקבל מהנהלת האגש"ח).  לאחר החלטתה של רחל, שלא להמשיך במתכונת המוצעת, יוצא  קול קורא.

הקול קורא יוצא להמשך הפעילות במתכונתו המקורית. במידה והנושא מעניין אותך, אנא עיין בקול הקורא שמפורסם  וצור קשר.

 
מפגש ציבורי 6.9.2016

כחלק ממפגש שהתקיים בהנהלת האג"ק (סיכום מפורט יצא לפני כשבועיים), אנו מזמינים את כל חברי האג"ק, לבוא ביום שלישי ה- 6.9  בשעה 20:30 למועדון. חשוב שתבואו לשמוע, להשמיע ולהיות חלק מהעשייה הקהילתית.

איוש משרות

אנו נמצאים בעיצומו של תהליך מיון וגיוס אנשים למשרת מנהל תכנון ותשתיות (מנהל מחנה) ולמשרת גזבר לקהילה. לאור כל הנתונים, התהליך מעט ארוך ומצריך לעיתים חשיבה מחודשת. מאמינה כי בשבועיים הקרובים יתקבלו החלטות והודעה מסודרת תצא לכולם.

שיפוץ בתי ילדים

כפי שבוודאי שמתם לב, בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של שיפוץ בית רימון (אכסניה לשעבר) והוא אמור להסתיים בשבוע השני של ספטמבר.

בנוסף, בימים אלו המועצה מובילה מכרז לשיפוץ גנון גפן. השיפוץ אמור להתחיל במהלך חודש ספטמבר.

דשא חדר האוכל

בשבוע הקרוב אנו נכנסים לפרוייקט שיקום הדשא. עבודת השיקום תמשך כיומיים ולאחר מכן, אנו נצטרך להימנע ממשחק על הדשא ו/או לדרוך עליו, לתקופה של עד 30 יום לפחות. כשתתחיל עבודת השיקום תצא הודעה מסודרת לכולם. אנא שתפו פעולה והימנעו מלדרוך על הדשא.

צביעה

בוודאי שמתם לב כי הכבישים שלנו נצבעו בימים האחרונים. אודות לשיתוף פעולה עם המועצה, הצלחנו לחסוך השנה עלות כספית לצביעת הכבישים. תודה רבה לידין ולרענן שלקחו חלק בפרוייקט.

העברת מידע

ועדת תקשורת החלה להעביר את ההודעות, בהתאם לבקשות האישיות של כל אחד ואחת (במידה ועניתם על הסקר).
כל מי שטרם השיב על הסקר עדיין ניתן לעשות זאת. דף הסקר מצורף מטה.

נשמח לקבל את התייחסותכם על מנת לשפר, לייעל ולדייק את הנושאים המעניינים אתכם באופן אישי.

 
דלת פתוחה

 
החל מחודש ספטמבר אני אנהיג "דלת פתוחה" בימי חמישי בין השעות 15:00-16:00. במועד זה כל מי שמעוניין לשוחח איתי מוזמן להגיע, אין צורך בתאום הפגישה מראש. שעות אלו הן בנוסף לכל אמצעי תקשורת שתבחרו להיות איתי בקשר – מייל, טלפון, הודעות או פגישה מתואמת מראש.

 
ללא קשר, בשבוע של ה-11.9.16 אצא לחופשת קיץ. בימים אלו ניתן לפנות לריבה במזכירות בכל שאלה, במקרים דחופים ריבה תעביר אלי את ההודעה.

 

ולסיום, את ימי הקיץ קינחנו ונהנינו מערב נעים בבריכה, מג'אם סשן של נגני מקום ומהופעת להקתו של בן הקיבוץ, ישיב כהן. תודה לזוהר אפרתי, יפתח, מורין, ילדי צמרת ולכל מי שנרתם ועזר לאירגון והצלחת הערב.

 

בברכת שבת שלום,

שלכם,

ליאת אלימי

מנהלת קהילת כפר בלום.