כניסת חברים

משולחנה של מנהלת הקהילה
           18.11.2016
שבת שלום לכולם,

חגי תשרי מילאו את ליבנו ורוחנו, הסתיו בעיצומו וניתן לומר שלמעשה, השנה והשגרה של כולנו מתחילה לתת את אותותיה החל מחודש נובמבר....
 
קצת מהנעשה אצלנו:

חינוך
מערכת החינוך נכנסה לשגרה של "אחרי החגים", ואנו שמחים לבשר כי השנה אנו מתחילים את פעילות "השומר הצעיר" אצלנו, כאשר המיקוד יהיה בגילאים ז'-יב' . מירב תעדכן ותרחיב בנושא, בימים הקרובים. אנו מקווים ששנת הפעילות החדשה תהייה משמעותית לילדים ולקהילה כולה, ואולי אף נראה קצת חולצות כחולות ברחבי הקיבוץ....

במהלך שבוע שעבר, הנוער התגייס להתרמה רחבה עבור "עיגול לטובה"  להוספיס גליל גולן - תרומה קטנה שעושה שינוי גדול. במקביל נערכה התרמה לאגודה למלחמה בסרטן. תודה לכל התורמים ובמיוחד לנוער המדהים שלנו שהתגייס לעניין.

שיפוץ גנון גפן נמצא בעיצומו ועפ"י לוחות הזמנים אנו אמורים להערך למסירת המבנה לקראת אמצע דצמבר.  

קליטה
ועדת קליטה ממשיכה בעבודה עקבית ובמלוא המרץ לרקום את מתווה הקליטה לשכונת העין. במקביל אנו שמחים על המשך קליטת בני משק לחברות באגש"ח ומברכים את כל המצטרפים החדשים.

החלפת מערכת חימום ביתי
אנו נמצאים בעיצומו של הפרוייקט ולפני כשבועיים סיימנו את התקנת המערכות בשיכון א',ב',ג',ד',ה'. מיד עם ההתקנה באזורים אלו, ניתקנו את המערכת הישנה ועד כה הכל עובד בצורה טובה (טפו טפו). חיבור המערכת מצריכה תאום של מספר גורמים בשטח ואנו מתקדמים בקצב המתוכנן. להזכירכם, כל מי שבחר להתקין מערכת באופן עצמאי, יש לעדכן בבקשה את רענן.

משאבי אנוש
בחודשים האחרונים מאז כניסתה של סיוון לתפקיד אנו ממפים ומסדירים את כל נושא העסקה של חברי האגש"ח והשכירים המועסקים בקהילה אצלנו. ההסדרה כוללת בניית הגדרות תפקיד מותאמות, בניה והתאמה של הסכמי עבודה, ליויי מנהלי הענפים השונים, בניית נהלי עבודה ועוד...בקרוב יפורסם פרוט על הנעשה בתחום משאבי האנוש עד כה, ומה לפנינו לקראת שנת 2017.
במקביל, אנו מברכים את כל מי שנכנס לתפקידו בחודש נובמבר -בהצלחה גדולה. ירדנה בנארי כגזברית החדשה של הקהילה ולגינה האחראית על ענף השכרת הדירות.


הכנת החצר לקראת החורף
הסתיו כבר מורגש ואנו בעיצומן של ההכנות לחורף. בוצע פיקוח של איש מקצוע, עצים המהווים סכנה נגזמו או דוללו, ואנו בסיום ביצוע העבודה.

מועדון +60  
בתחילת דצמבר אורלי יאור תחדש את הפעילות החברתית במועדון, לגילאי +60. פגישות ראשונות יצאו לדרך ואורלי כבר בעשייה...מוזמנים להציץ בפרסום.

צוות צעירים
לקראת תחילת 2017 אני מעוניינת להקים צוות שירכז את כל נושא הצעירים אצלנו (גילאי 18-35). אנו נעסוק בהעצמת החברה הצעירה בתוך הקהילה שלנו ונתמקד בהכנה והדרכה לקראת לימודים, תעסוקה, תרבות פנאי ועוד... חשוב שלחברי הצוות יהיה עניין בתחום זה וזיקה לאותו קהל היעד נשמח שלצוות יצטרפו צעירים מקהל היעד, הורים, בעלי תפקידים מתחומים שונים העוסקים בכך בקיבוץ או מחוץ לו. כמובן, כל מי שחפץ לקחת חלק בעשייה זו, יתקבל בברכה. מצרפת קול קורא מפורט.

צוות כלבים
צוות כלבים החל לפעול מתוך חשיבה והכרה בחשיבות הדיאלוג ובניית ההסכמות בינינו. הצוות נמרץ לפעול ולקדם את הנושא.  כל מי שמעוניין להצטרף, להיות שותף ולהשפיע מוזמן לפנות לאחת מחברי הצוות. ראו פרסום.

צוות קיימות
צוות קיימות התחיל לפעול לראשונה במהלך חודש יוני. שותפים לעשייה :נורית פורת, נורית אבני, נעמי מרגלית, יעל שץ, סבטלנה ריקל, בשמת כוכב, ודוידה גינטר. בנוסף, בימים אלו הצוות קולט מצטרפים חדשים שהביעו עניין לקחת חלק בפעילות.
מטרת הצוות היא לקדם עשייה סביבתית-חברתית בקיבוץ ולהשתמש בנושא הקיימות כמנוף לבינוי קהילתי.
בחודשים שחלפו הצוות התמקד במיפוי האתגרים הסביבתיים-חברתיים הרלוונטים לכפר בלום ולאזור, הועלו רעיונות רבים לפעולות מעשיות, בענפים ובפרויקטים שונים בקיבוץ, וכן בבניית תוכנית פעולה לתקופה הקרובה. כרגע הצוות מתמקד ב-3 פרויקטים עיקריים:
הטמעת חינוך לקיימות בבתי הילדים.
שיתוף כישורים ויכולות בתוך הקהילה - "סל הון אנושי" .
העלאת מודעות לתזונה בריאה וסביבתית.

פרוט מקיף יותר של הפרוייקט , יימסר בהמשך.... כמוכן, הצוות מקדם בברכה כל רעיון חדש, הצעה לשיפור למען הסביבה וכמובן עזרה בפרויקטים שונים.

ולקראת שבת,
נפלא לראות את כל המתנדבים בועדות ובצוותים השונים , המשקיעים מזמנם ונרתמים לטובת עשייה קהילתית מבורכת. תודה על מערבותכם והרצון לתרום בקהילה!   
                                        
                                        שבת שלום,
                                    שלכם ליאת אלימי.