כניסת חברים

משולחנה של מנהלת קהילה
שבת שלום ושנה טובה,

חודשי הקיץ מסתיימים להם ומפנים את מקומם לסתיו שבפתח. 
למרות החמסין שפקד אותנו השבוע, ניתן לראות כבר את החצבים פורחים 
ומבשרים על בואה של תקופה חדשה. תקופה של חגים והתחדשות.

קצת מהנעשה אצלנו בכפר...

חינוך

אז מה היה לנו בחופש הגדול.... 

ימי החופש הגדול היו שופעים בעשייה הן בגיל הרך והן בבלתי פורמאלי. 
קייטנות הגנים פעלו במתכונת קיץ אשר במהלכו נרתמו הורים רבים להעברת פעילויות . הילדים בכיתות א'-ב' השתתפו בתחילת החופש בקייטנת ביה"ס, ניכר לראות רוב גדול שהשתתף ולכן זה חייב את המערכת להתארגנות מתאימה בבית הילדים גולן.

מעל ל-20 ילדים יצאו מבית הילדים גליל ונהנו במחנה הקיץ של המועצה. הנוער יצא לטיולים לרפסודיה, נהנה מנסיעה משותפת לאילת ועוד.

כמסורת שחידשנו בקיץ הקודם, גם השנה, יכולנו לראות את בני הנוער משתלבים ועובדים בענפי הקיבוץ, כולל תיגבור של בתי הילדים. 

בהזדמנות זו, תודה לכל הצוותים שהעבירו את הקיץ בצורה בטוחה ומהנה, הדריכו והיו שם לכל ילד וילדה. להורים שהתנדבו בהעברת הפעילויות השונות ולקרן שניהלה יחד עם מירב את הקייטנות.

לפני כשבוע נהננו מערב הוקרה מושקע לכלל מערכת החינוך. הערב היה פתוח לכל הקהילה, החלל אכן היה בתפוסה כמעט מלאה. בהזדמנות זו אני רוצה לומר שוב תודה לנשים שעמדו מאחורי החשיבה והעשייה ולכל מי שעזר ותרם להצלחת הערב – היה מקסים ומכבד. בערב זה אמרנו תודה ואף נפרדנו. נפרדנו מסיגל ועדית שהיו חלק אינטגראלי ממערכת החינוך ותרמו רבות במרוצת השנים לעשיה ולפיתוח המערכת החינוכית בקיבוץ. ולמירב שעמדה בראש המערכת, הובילה ונרתמה על מנת שיהיה לנו כאן מערכת חינוכית טובה, ערכית ומשמעותית לילדינו.

השנה נפרדנו גם מחלק מצוות ההדרכה של כיתות א'-ו', שיצאו לדרך חדשה. (מחוץ למערכת ובתוכה) ובימים אלו אנו מאיישים צוותים חדשים. 

בעקבות שינויים ארגוניים שנעשו במערכת החינוך, קלטנו מנהלים חדשים לגיל הרך ולבלתי פורמאלי. יפית גבאי תנהל את מערכת החינוך בגיל הרך ועוז פלג את המערכת הבלתי פורמאלית. בימים אלו מירב מעבירה חפיפה מסודרת למנהלים החדשים – ואנו מאחלים בהצלחה אם כניסתם לתפקיד.

תרבות

לאחר כ-35 שנה בה זוהר ריכזה את התרבות בכפר בלום, אנו ניפגש כולנו לומר תודה. פרטים יועברו בהמשך...

לנעליה של זוהר נכנסה אורלי יאור הנמצאת בימים אלו במלוא המרץ והארגון, יחד עם צוות החג, לבנייה והפקת פעילות חגי תשרי. 

מיד לאחר החגים, אנו נצא לעשייה וחשיבה משותפת של כולנו, על מנת ללמוד ולהבין איזה פעילות תרבותית מעניינת אותנו? האם אנו רוצים לשמר מסורת, האם אנו רוצים לחדש פעילויות, האם חשוב לנו לציין מועדים מסויימים ? וכן הלאה.  פרטים נוספים ימסרו בהמשך...

פרסומים בדפי המידע

לאחרונה הינו עדים לפרסומים שונים של חברים בעלון הקיבוץ. פרסומים בהם חברים הביעו את אשר על ליבם ומחשבותיהם. אנו מאמינים בדמוקרטיה ובאמצעי פרסום זה, אך יחד עם זאת, מבקשים לשמור בכתיבת הדברים על מילים נאותות, ללא הכפשות ופגיעה אישית באדם זה או אחר. בואו יחד נדע לשמור על עצמנו כפרט וכקהילה.

דשאים בקיבוץ

לאחר החגים,  אנו נכנסים לפרוייקט שיקום דשאים במספר מוקדים בקיבוץ. עבודות השיקום ימשכו מספר ימים ולאחר מכן, אנו נצטרך להימנע ממשחק על הדשאים ו/או דריכה עליהם. כשיתחילו עבודות השיקום תצא הודעה מסודרת לכולם. אנא שתפו פעולה והימנעו מלדרוך על הדשא.

בנק הזמן

פרוייקט בנק הזמן קיים מזה מספר חודשים ועומד לשירותכם. 

אם אתם כבר רשומים, זה הזמן להנות וללמוד ממגוון ההצעות הקיימות אצלנו בכפר.
לימודי שפות, שיעורי תפירה/סריגה ובייביסיטר, אלו רק חלק ממגוון רחב של פעילויות שהחברים הקצו בהתאם לכישוריהם...והכל ללא עלות.

למי שטרם נכנס לאתר האינטרנט ונרשם, זה הזמן לשאול ולהתייעץ עם דוידה או נורית פורת על מנת להכיר את הפרויקט ובמיוחד להנות משלל האפשרויות הפתוחות בפניכם. 
חברים זה כאן אצלנו, מחכים לכם, מומלץ בחום.

כנס בנושא קליטה 6.10.2017  SAVE THE DATE

ביום שישי ה- 6.10, בשעה 10:00 במועדון, נקיים מפגש לבני משק המתעניינים בקבלה לחברות מלאה לאגש"ח ובבניית ביתם בשכונה החדשה שעתידה לקום.
מוזמנים בני משק שגרים בקיבוץ ומחוצה לו ומתעניינים בנושא. 
הורים, אנא דאגו להעביר את ההודעה לבניכם, פרטים נוספים יועברו בהמשך.  
כמוכן, ניתן ליצור קשר ישירות עם רותם, רכזת הקליטה, לכל שאלה 054-7948702. 

ולקראת ראש השנה הנמצא בפתח,
ראשית תודה רבה ליונתן פורת שמפתיע כמידי שנה עם לוח שנה חדש ותמונה מנצחת. השנה נבחרה תמונה בה ניתן לראות את גשר מרטין ליד הירדן וברקע  את הסילו והאסם (הסילו והאסם הינם חלק מפרוייקט שימור אתרים בכפר בלום).

מעשים טובים לקראת ראש השנה- אתגר השקל

מי שנכנס לאחרונה לכולבו, בוודאי שם לב לקופסא המעוצבת הנראת כקופה...
אתגר השקל הינו יוזמה מבורכת של אימהות גליל-גולן, המאחד איסוף תרומות לראש שנה. התרומות הינן עבור משפחות נזקקות ולמרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ואונס גליל-גולן.
שקל אחד לא יכול לעשות שינוי, אבל...ששקל אחד מכל אחד ואחת נאסף, זה יכול לעשות שינוי גדול עבור אלו שזקוקים לו.   התרומות יאספו עד יום ראשון ה-  17.9.2017 בערב. במידת הצורך ניתן לפנות לרכזת האתגר אצלנו, יאנה מרגלית 054-4363766. 

חברים, מאחלת שתהיה לנו שנה בה נוכל להתוות את דרכינו עם תקוות חדשות. להודות על הטוב ולשאוף ממנו לעוד... שנה טובה, ברוכה, מאושרת ובריאה עטופה ברוח של התחדשות.

רוח טובה (ברכה שפורסמה עם לוח השנה)
עוד שנה בפתח, תקוות ומשאלות...

שהשנה החדשה הבאה עלינו לטובה
תביא איתה רוח של שלום ושל שלווה,
רוח של רפואה, בריאות והחלמה,
רוח של חוסן, עוצמה והגשמה. 

שהשנה החדשה הבאה עלינו לשמחה
תביא איתה רוח של צמיחה ושל ברכה,
רוח של הקשבה, סבלנות וסובלנות,
רוח של קבלה, הבנה ונכונות.
שהרוח לא תנשוב חזק מידי כסערה גדולה, 
שלא תלחש בשקט ולא ישמע קולה. 
שתהא זו רוח חדשה, נכונה ומדויקת,
שתהא זו רוח מְשַנָה, מבטיחה ומחבקת.

שנדע כולנו יחד לקבל את השנה שבפתח,
ננצור את הימים שחלפו, 
את הרגעים הטובים ואלו שהיו קצת פחות.
נלמד מהימים שעברו, 
ונדע יחד כקהילה להתחיל את השנה 
באווירה של תקווה, התחדשות, עשייה קהילתית
והזדמנות לסלילת דרך חדשה 
עטופה ברצון טוב.

חג שמח 
ושנה טובה
מכל הלב, ליאת אלימי