כניסת חברים

מכתב לקהילה ספט' 18
שלום לכולם,
בין חג למשנהו אני רוצה לעדכן אתכם בכמה נושאים.

הגיל הרך
אחרי חודשים לא פשוטים שעברנו במערכת הגיל הרך, נפתחה השנה כסדרה. יחד עם זאת, הצטערתי מאוד על הודעת ההתפטרות של יפית. אני רוצה להודות לה על עבודתה המקצועית, המסירות, ההשקעה והנתינה חסרת הגבולות. בשנה בה יפית עבדה אצלנו התמודדנו עם משברים לא קלים. כמי שרואה את הדברים מקרוב, אני חייב לציין שהביטוי "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם", מתאים לתיאור התמונה. אני מאמין בזכות הציבור לדעת, אך הציבור צריך ללמוד לסמוך על המערכת. בנושאים הקשורים לצנעת הפרט המערכת חייבת לשמור על דיסקרטיות וכולנו צריכים להיזהר מתרבות השיח בשבילים ובמדרכות. כשאתם מקבלים מידע מצד שלישי, תמיד תזכרו שיש צד נוסף. המערכת לא תמיד צודקת, אך קחו בחשבון שהמידע אותו אתם מקבלים ומעבירים הלאה עלול להיות מידע חסר.
ביקורת ציבורית חשובה מאוד לניהול תקין, אבל חשוב שכולנו נשים לב לסגנון ולאופן בו מועברת הביקורת. לא מעט פעמים יצא לי להיחשף לביקורת, שכל מטרתה היתה להביא לכשלונו ולנפילתו של ממלא תפקיד כזה או אחר. תזכרו שהצלחת ממלא התפקיד היא הצלחת הקהילה כולה. חשוב להשמיע ביקורת, אבל חשוב לא פחות שהביקורת תהיה ביקורת בונה ותנתן ישירות ובצורה מכובדת ולא בשבילים, במדרכות ובקבוצות הווטסאפ. ומדי פעם, באותה הנשימה, חשוב לדעת לתת גם מילה טובה.

חינוך בלתי פורמלי
השנה נפתחה בצורה פחות טובה ממה שציפינו. כרגע אנחנו בחוסר משמעותי של כוח אדם. תוך כדי כתיבת שורות אלו, ירדן פועלת לגיוס כוח אדם מקצועי וראוי למערכת שלנו. הגיוס המשמעותי, אותו כמעט סיימנו, הוא למשרות מובילי הבתים. אנחנו מאמינים, שעם פתיחת שנת הלימודים במכללת תל חי, נשלים את משימת גיוס כוח האדם. אנחנו מקווים שמיד אחרי החגים נצליח לפתוח את כל המערכת בצורה מסודרת.

תרבות
אירועי ראש השנה הובילו לתחושה שאנחנו נדרשים שוב לחשיבה מעמיקה, בנושא הפעלת ועדת התרבות בכפר בלום.
קיימים לפחות שני סוגי מודלים בהם ניתן לעבוד בבניית פעילות תרבותית בקהילה:
1. רכישת פעילויות תרבות.
במודל הזה הציבור מוזמן להגיע ולהנות מאירועי תרבות שנבחרים על ידי ועדת התרבות. למודל זה כמה חסרונות. החיסרון הבולט הינו ביטול ערך ההתנדבות והעשייה המשותפת למען הכלל. חסרון נוסף הוא העלות התקציבית. קיבוץ שרוצה לעבוד בשיטה הזו יצטרך להעמיד תקציב בסדר גודל של 500 אלף ש"ח.
2. "כל אחד נותן לפי יכולתו ומקבל קהילה חזקה".
בשיטת הפעלה זו, הפעילות התרבותית מבוססת על התנדבות. ועדת התרבות, מסייעת בהקמת צוותי עבודה לכל חג ומועד. כל צוות מתגייס לארגן אירוע עבור חג אחד, והוא אחראי על התכנון, הפעלה והפירוק של אותו האירוע. ועדת התרבות מתכללת את הפעילות לאורך השנה, מנחה את הצוותים, מבהירה את גבולות התקציב, מלווה ותומכת בצוות בכל מה  שנדרש, אך אינה מפיקה את אירועי התרבות במקום הצוות, או במצב בו לא קם צוות.
אני מאמין שהמודל השני מוצלח יותר. ראשית, מהסיבה הפשוטה, שאין לנו את האפשרות להעמיד תקציב לפעילות תרבותית קנויה לאורך כל השנה. שנית, ה DNA של קהילת  כפר בלום מושתת על רוח הנתינה וההתנדבות, כך היה עד כה וכך אני מאמין שכולנו רוצים להמשיך ולהתנהל.


בחירות לוועד המקומי
בשלושים באוקטובר נלך כולנו לקלפי לבחור את ראש המועצה הבא, את הנציג/ה למליאת המועצה האזורית ואת הועד המקומי לחמש השנים הבאות. בהמשך אעדכן וארחיב בנושא הבחירות לוועד המקומי, אך כעת אני מבקש לנצל את הבמה, כדי לבקש מכם להצביע עבור הרשימה אותה מייצגים חברי ועד ההנהלה של האגודה הקהילתית. איני  אומר שרשימות אחרות אינן ראויות או טובות, אך הכוונה שלנו היא ליצור זהות פרסונלית בין חברי ועד ההנהלה של האג"ק וחברי הוועד המקומי. זהות כזאת תאפשר לנו לנהל את העניינים המוניציפליים של כפר בלום בצורה טובה ויעילה יותר.

עד כאן, ניפגש מיד אחרי החגים,
יוחאי וולפין
מנהל האגודה הקהילתית