כניסת חברים

שם פרטי
אלברט
תאריך לידה
5/2/1926
מקום לידה
בגדד, עיראק
תאריך פטירה
24/11/2011
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
שושנה
אלברט נולד בבגדד, הצעיר במשפחה של 6 ילדים. בגיל חצי שנה נפטרה אמו, ואביו, יחזקאל, גידל את הילדים בעזרת האחים הגדולים. המשפחה היגרה להודו. היתה לו ילדות לא קלה. יחזקאל, אביו ושושנה וינשטיין, אחותו הגדולה, גידלו אותו, יחד עם העזרה ההדדית של השכנים, ששמשו לו כבית שני. אלברט הצטיין בספורט ובלמודים מה שעזר לו מאוד בילדות. למרות תנאי החיים הקשים, המשפחה הצליחה להתקיים בכבוד.  
 חגיגת בר המצווה נערכה בבית. היה מניין של שכנים וחברים מבית הספר. חברים רבים ממשפחות יהודיות עזרו הכינו אוכל טוב. תקופה ארוכה, עד לעליתו לארץ הניח תפילין.  בבית ספר היו הרבה יהודים, והמסורת הייתה חלק חשוב בחייהם. השפה בבית הספר הייתה אנגלית. בבית דיברו אנגלית, ערבית וידעו מעט עברית בזכות התנ"ך. אלברט היה בתנועה הציונית שנקראה "הבונים", וגדל על ציונות ואהבת ישראל. בהודו היה עצמאי, בן 21, ועבד כעוזר רוקח כ 4 שנים.
בשנת 1947, לאחר שאחותו- סוזן – שושנה, ואחיו – מייקל עלו ארצה, הצטרף אליהם. הטיסה מבומבי שבהודו הייתה מעל פקיסטן ומעל טהרן. שושנה אספה אותו משדה התעופה. היה ברור שתפרוץ מלחמה. אביו ושאר משפחתו עדיין עבדו ולמדו לימודים אקדמיים. אביו הצטרף לקיבוץ בשנת 1949. אחותו פגי הגיעה לתל-אביב כרופאת שיניים ב1951, אחיו הבכור אבי (אברהם) הגיע לחיפה ב 1953. אחיו נורמן עבר ללונדון. 
שנה אחרי אלברט הגיעה עליזה מסינגפור. הם הכירו בהודו כשהייתה פליטה מסינגפור בזמן המלחמה עם היפנים, והתחתנו. אלברט למד כימיה בטכניון, אך הפסיק את לימודיו בגלל השרות בצבא, בגלל המרחק וכדי לעזור לאשתו עליזה. לפני מלחמת השחרור גויס אלברט לצבא כחייל קרבי. הוא השתתף בקרבות בתרשיחא, תל עזאזית ועזר בהורדת הילדים ממנרה. 
כשהגיע לארץ, לקיבוץ כפר בלום, הקיבוץ היה מלא ביצות, והחיים היו קשים. בקיבוץ עבד בבריכות הדגים, במטעים, במסגרייה. הוא אימן בני נוער לשחק כדורגל. עולם המחשב והאינטרנט פתח לו את הדלת לעולם הרחב. אלברט הרבה לקרוא על מאורעות הסטורים, נאומים, מחשבות וספורים של מנהיגים גדולים. העריץ במיוחד את דוד בן גוריון.
היה אדם שלא פחד להיות במעוט ולדבוק בעמדותיו. 
ב 1997 התחיל לתקן אופניים ושרת בנאמנות את חברי הקיבוץ, עד שהמחלה הכריעה אותו.
לעליזה ולאלברט 4 ילדים- 2 בנים ו 2 בנות: יובל, שירה, דן ואיריס. ו- 11 נכדים.       
יהיה זכרו ברוך!

הדלקת נר זיכרון