כניסת חברים

שם פרטי
יצחק
תאריך לידה
1/7/1944
מקום לידה
כפר תבור
תאריך פטירה
22/6/1986
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
עירית
איציק (יצחק) קראוז נולד ב-1944 בכפר תבור במשפחת חקלאים שורשית. מילדותו ספג את אהבת הכפר, חיי הפשטות והעבודה. לא פלא הוא, כי נתיב חייו הוביל אותו לתנועת נוער, לחיי הגשמה בקבוץ ולאחר הפסקה של כמה שנים – שוב לקבוץ ולגליל.

ב-1950, בהיותו בן שש, עברה משפחתו, עקב משבר בחקלאות, לנתניה. שם גדל והתפתח. מילדותו הצטיין איציק בכישרונותיו, בתפיסתו המהירה ובנטייתו לתעלולים ו"הצחקות". הוא בלט בבית הספר ובתנועה, גילה יוזמה וחוש מנהיגות ותפס מקום בולט בין בני גילו.

אחרי הצבא הצטרף לקבוץ משמר דוד. הפך לאחד מנושאי התפקידים המרכזיים והיה הרוח בכל התכנסות. לאחר מספר שנים עזבו הוא ועירית (שבינתיים נישא לה) ועברו לירושלים. שם למד איציק מנהל עסקים וכלכלה. עם סיום הלימודים באוניברסיטה נכנס לעבוד במשרד החינוך כמנהל מדור המתקנים של רשות הספורט בארץ. גם שם בלט איציק בכישרונותיו. הוא גם קשר קשרי ידידות עם עמיתיו בעבודה ועם הפונים אליו בתוקף עבודתו.

לאחר ניסיונות שכנוע – החליטו איציק ועירית יחד עם בנותיהן לבוא חזרה לחיי קבוץ והפעם לכפר בלום, קבוצה של עירית. גם פה בלט איציק מהר מאוד בתרומתו למפעל החשמל והאלקטרוניקה ואף נבחר לגזבר הקבוץ. כולם ידעו כי נכונו לו עתידות.

מחלה ממארת פקדה את חייו בטרם עת. לאחר סבל ממושך נפטר בדמי ימיו והוא בן ארבעים ושתיים.

יהי זכרו ברוך.

הדלקת נר זיכרון