כניסת חברים

שם פרטי
הארי צבי יואל
תאריך לידה
1/6/1909
מקום לידה
אנגליה
תאריך פטירה
23/11/1994
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
אווה

הרי חי אתנו בכפר בלום זה שש שנים. הוא שמח מאוד להיות בקבוץ, ונהנה מהאווירה החברית החמה שהרגיש מסביבו. הוא היה ציוני נלהב שנים רבות ותמיד התעניין במה שהתרחש במדינת ישראל. ב-1950 הוא השתתף במשחקי המכביה בארץ ועזר לארגן תחרויות האופניים. הוא היה איש ספורטיבי, שחה הרבה, ושיחק כדורגל, אך מעל הכול אהב רכיבה על אופניים והשתתף בתחרויות רבות. הוא גם ארגן מועדונים לרוכבי אופניים, ועל פעילות זו קיבל מדליה ותעודת הוקרה מהנסיך מאדינבורו.

הרי נולד באנגליה. הוא קיבל השכלה כללית טובה, אך הצטיין במיוחד בכימיה, נעשה לרוקח, וגם למד אופטיקה. במלחמת העולם השנייה התנדב לחיל האוויר הבריטי, ושרת עד סוף המלחמה. בין היתר למד ציור, והיה מצייר קבוע בעיתון של חיל האוויר. הרי פגש את אווה בלונדון, התאהב בה מיד, וכעבור זמן קצר נשא אותה לאישה ב-1943. ב-1993 הם חגגו כאן את חתונת הזהב שלהם בחיק המשפחה בקבוץ.

הרי היה איש נעים הליכות, אהב לטייל בטבע, ואהב גם להתבונן בציפורים. הוא הקפיד על התנהגות מנומסת כלפי כל אדם, ושמר על אדיבות ודרך ארץ בכל מצב. הוא גם ניחן בחוש הומור דק, עדין ומלוטש. הוא סבל מאנגינה, ומצבו הלך והדרדר במהירות בחודשים האחרונים. כאדם שהיה רגיל להיות פעיל וספורטיבי, היה קשה לו להתרגל לחולשה הגופנית שאחזה בו. בכל זאת הוא היה שבע שנים, והצליח להגשים לא מעט משאיפותיו ומחלומותיו, והעיקר בשבילו היה לעלות ארצה, ולחיות בחיק משפחתו עם בניו ונכדיו ויקיריו באושר ובשמחה.

יהי זכרו ברוך.

הדלקת נר זיכרון