כניסת חברים

ספורטאי השבוע של גליל עולה
כתבה מתוך אתר גליל עולה

אלעד חודורוב, רכז קבוצת הנוער של הפועל גליל עליון, תרם 10 נקודות בשתי הדקות האחרונות של משחק הניצחון ההרואי 74:77 על הפועל ת"א – שכבר צעדה ביתרון של 26 נקודות. אנו שמחים לארחו לראיון בפינת "ספורטאי השבוע".

*כל התמונות בכתבה זו צולמו ע"י גיל נוימן.

תקופה ארוכה שבמחלקת הנוער של הפועל גליל עליון לא עמדו פעורי פה אחרי ניצחון של קבוצת הנוער. ביום שני האחרון זה קרה. הקבוצה של איתי ירושלמי – שהעפילה לפלייאוף העליון, הצליחה למחוק פיגור 41:15 בתום המחצית הראשונה למשחק הביתי מול הפועל ת"א, שהסתיים בניצחון 74:77 לזכות הגליל. משחק שאמנם לא צפו בו הרבה אנשים, אבל אלה שצפו והכירו מקרוב את הימים הגדולים שידע אולם "הפיס" בכפר בלום, בהחלט יוכלו להעיד שמדובר באחד מהניצחונות הכי גדולים שחווה האולם. שחקן שבלט מאוד בתרומתו לקאמבק המרשים והמדהים הזה הוא הרכז אלעד חודורוב, יליד שנתון 97 (חריג גיל), תלמיד כתה י"ב במגמת גאוגרפיה בתיכון עמק החולה, המתנשא לגובה 1.87. חודורוב, שמתגורר עם משפחתו בכפר בלום, קלע 13 נקודות ברבע האחרון של המשחק – 10 מהן בשתי הדקות האחרונות של המשחק, נקודות שעשו את ההבדל בין ניצחון להפסד. אחרי ההקדמה הזו, אנחנו בטוחים שהשתכנעתם שאין ראוי מאלעד חודורוב לתואר "ספורטאי השבוע" שלנו.

חודורוב מסכם את המשחק בסיפוק גדול: "היה משחק מאוד קשה. הגענו למשחק אחרי שבוע לא אידיאלי שבו היינו בפגרה. היו חבר'ה שהיו בטיולים, אני באופן אישי הייתי חולה. אין ספק שזה השפיע עלינו במחצית הראשונה של המשחק והפועל ת"א ניצלה זאת עד תום. אני שמח שבסיום עשינו את מה שנראה היה בלתי ייאמן".

חודורוב משתף אותנו בסודות מחדר ההלבשה: "בהפסקת המחצית לא היו צעקות בחדר ההלבשה. כל אחד נשם עמק, התכנס בעצמו. רגע לפני שחזרנו החלטנו שאנחנו עולים במטרה לשמור על הכבוד. לא חשבנו על ניצחון, רק על הורדת הפרש ושנרגיש שנתנו הכל כדי למנוע ביזיון". חודורוב שם את האצבע על נקודת המפנה במשחק: "ראינו שאנחנו מצליחים להוריד את ההפרש ועם האוכל בא התיאבון. חמש דקות לסיום הסתכלתי על הלוח, היינו בפיגור של 10 נקודות, אבל המומנטום היה איתנו והאמנתי שאנחנו יכולים לעשות משהו ואני שמח שהצלחנו. אני שמח שתרמתי את חלקי לניצחון, שבו לכולם יש חלק שווה בו. למדנו על עצמנו שיש לנו אופי, שאנחנו יכולים לעשות דברים מיוחדים. יש לנו אופי של קבוצה. לחזור מפיגור כל כך גדול מול קבוצה איכותית כזו, זה לא דבר של מה בכך".

אלעד חודורוב מעיד על עצמו שהוא פריק של כדורסל. בניגוד להרבה ספורטאים בני גילו, הוא לא עבר מספר ענפים כדי להתביית על הכדורסל. לחודורוב היה ברור מגיל צעיר שהכדור הכתום והלוח עם הסל עושים לו את זה הכי הרבה: "מכתה א' אני משחק כדורסל. שיחקתי כדורגל וכדורסל מגיל קטן, אבל לכדורסל התחברתי יותר, עם זה בצפייה ועם זה במשחק. עד כתה ז' שיחקתי במרום גולן, בקבוצות קט סל והילדים. כשעברנו לכפר בלום עברתי להפועל גליל עליון".

לאלעד חודורוב זוהי עונה שלישית ואחרונה בקבוצת הנוער של הפועל גליל עליון. בסיכום ביניים של העונה הזו הוא מגלה רגשות מעורבים: "מבחינת הציפיות שלי, ציפיתי מעצמי וגם מהקבוצה שבליגת התיכונים הדברים ייראו אחרת, שנגיע קצת יותר רחוק. אמנם צלחנו את הבית המוקדם, אך סיימנו בשלב מוקדם את הליגה וזה אכזב מאוד. מבחינת הליגה של איגוד הכדורסל אנחנו מעבר לציפיות, אנחנו מוכיחים לעצמנו שאנחנו יכולים להגיע להישגים".

לחודורוב יש הרבה דברים טובים לומר על הצוות שעוטף את הקבוצה: "הקשר שלי מאוד טוב עם המנהלים של הקבוצה, דגנית אנג'וני ואבנר ישראלי. מכתה י' אני משחק במסגרת של הנוער והתיכונים, יצא לי כמה פעמים שהייתי צריך את העזרה של דגנית והיא הייתה בשבילי. אבנר הוא אדם שכל מפגש איתו זו חוויה מחדש, כל אימון וכל משחק. אדם שכל הזמן יש מה ללמוד ממנו ולזכות במנה של חמימות. הדבר שהכי חימם לי את הלב ביום שני היה לראות אותו כל כך שמח. כל ניצחון מוקדש לו. אני שמח שיש לי את הזכות לעבוד עם מאמן ברמתו של איתי ירושלמי, שמשפיע עלי לטובה מבחינת האופי, השקט והרוגע. איתי עוזר לי להיות שקול ומרגיש שהתקדמתי אצלו".

לאיתי ירושלמי יש לא מעט דברים טובים לומר על חודורוב: "אלעד משחק בקבוצת הנוער זו העונה השלישית, אלעד אחד ממנהיגי הקבוצה ושחקן מוביל בה. אלעד עשה העונה קפיצת מדרגה גדולה מאוד מקצועית והתנהלותית, הוא משמעותי מאוד חברתית ומסוג הילדים עם אופי חזק ויכולת להנהיג .השבוע אלעד עשה משחק יוצא דופן שברבע אחרון מטורף של הקבוצה הוא קלע 13 נקודות ברבע האחרון, מתוכם 10 מה-12 האחרונות של הקבוצה ונתן הופעת קלאץ' יוצאת דופן".

לקראת המשך העונה והמשך דרכו בכדורסל, לאלעד חודורוב מפת דרכים די ברורה: "אחרי שעמדנו ביעד של הגעה לפלייאוף העליון, המטרה שלנו להגיע כמה שיותר רחוק. אנחנו נמצאים בשלב שבו יש רק מה להרוויח. לרובנו זו עונה אחרונה בקבוצה, נרצה לזכור מהעונה הזו דברים טובים. אני לא חושב שאמשיך בכדורסל מעבר לעונה הזו. אני בוחן אפשרויות שונות בצבא. מה שכן, אני מאמין שבאיזשהו שלב אני אגיע לכדורסל שוב, זה תחום שהוא חלק ממני".