כניסת חברים

עדכוני מועצה אזורית הגליל העליון

 

 


17.2.2016 / ‏ח' אדר א תשע"ו

 

בנט מתארח

שר החינוך נפתלי בנט ביקר ביום רביעי בבית החינוך האזורי הר וגיא, בו נפגש עם ראש המועצה גיורא זלץ, מנהלת אגף החינוך ענת לוי ומנהלת בית הספר רוית רוזנטל.

בנט שמע סקירה על בית הספר הוותיק, התלמידים והמגמות, מסגרות ההתנדבות והגיוס לצהל ולשנת השרות. נפגש עם תלמידי יא'-יב' לשיחה פתוחה ולבבית, והמשיך לראיון באולפן רדיו קול הגליל העליון, בו רואיין בשידור חי על ידי שדרים ממגמת התקשורת בבית הספר.  

19 שנים לאסון המסוקים

בבית ספר תיכון הר וגיא נערך אירוע הזיכרון השנתי ל- 73 חיילי צה"ל במלאת  19 שנים להתרסקות מסוקי צהל בדרכם למוצבי צהל ברצועת הביטחון. הטקס נערך בהשתתפות משפחות שכולות ונציגי צה"ל, היווה סיום לתהליך למידה שקיים בית הספר במרכזו הכרת צה"ל וגווני החברה הישראלית, סוגיות חברתיות וכאלה שבמחלוקת, ודרכי תרומה אישית וקבוצתית לחברה ולצבא. 

מחלצים קדימה

25 מתנדבי יחידת החילוץ של המועצה התאמנו בבסיס צריפין, שם תרגלו חילוץ לכודים מבית בוער ובית שקרס. אסף לנגלבן קב"ט המועצה, ציין כי זה האימון הראשון השנה, אימונים חילוץ נוספים צפויים בהמשך השנה. באחד הימים ביקר ראש המועצה גיורא זלץ, שאמר כי הוא גאה על רוח ההתנדבות של תושבים, הנותנים מעצמם לקראת 'יום פקודה', בו אתם עשויים להיקרא להציל חיים של אחרים.


מסבירים

מפגש ראשון לשנה זו במסגרת המוכנות לחירום, נקיים ב- 9/3 מהשעה 16:30 בבניין המועצה. על הפרק- הסברה לציבור בשעת חירום. מרצה אורחת תהיה רונית מינקר, לשעבר דוברת מ.א אשכול שבעוטף עזה, שתספר לנו על הסברה לציבור בשגרה ובחירום, שמירת חוסן האוכלוסייה, מה כותבים לציבור ומי מעביר מידע לציבור, למה כדאי לשתף פעולה עם אמצעי התקשורת, ועוד. אחרי ההרצאה יימסר עדכון על צעדי המוכנות המתוכננים השנה. חשובה לנו השתתפות נציגי כל הקיבוצים.

אישור השתתפות שלחו לכתובת avivl@galil-elion.org.il  


יותר מהיר מהצופרים

 

צה"ל ופיקוד העורף השיקו אפליקציה רשמית להתרעה, הנחייה והסברה, אותה אפשר להוריד לכל טלפון נייד "חכם". האפליקציה החדשה תשגר התרעה על כל שיגור של רקטות או טילים, בהתאם למיקום שהגדיר בעל הטלפון, ותשמיע התרעה וצליל ייחודי. האפליקציה ללא תשלום, והיא מחוברת ישירות לצה"ל. מה עושים ? מורידים את יישומון פיקוד העורף, שם ההנחיות לתפעול.


גליל עולמי

בתערוכת התיירות הבינלאומית IMTM השתתפו כמעט אלף אתרים וגורמי תיירות מהארץ ומהעולם, ביניהם גם תיירני הגליל העליון, שהקימו במקום כמה מתחמים, בהם הציגו אתרים ואטרקציות אותם שיווקו לאלפי המבקרים.

את הביתן הגלילי הפיקו מאיר (כושי) לוי ושי אביגדור אייכנר מהחברה הכלכלית של המועצה, המייצגת את עמותת ארץ הגליל.


שיתוף פעולה רדיופוני

בין המועצה לקריית שמונה, במסגרתו ישדרו תלמידי בית הספר דנציגר מהאולפן בבית הספר, על התדר (105.3 fm) של רדיו קול הגליל העליון. חגית חצב מנהלת התחנה גיבשה את התכנית עם מנהלת בית הספר. בשנה הבאה ייפתח מסלול לימודי רדיו בחוג לתקשורת. היא ציינה כי היא מאמינה מאוד בשיתוף הפעולה, בנחיצות, בגיוון הקולי ובעושר התרבותי שהוא יסב לציבור.

חזקים במיחזור

קיבוצי המועצה הפרידו יותר מ-50 טון פסולת אריזות ואורגנית מדי חודש בממוצה בשנת 2015, ובסיכום שנתי יותר מ-600 טון פסולת. כך עולה מסיכום נתונים שערכה היחידה הסביבתית של מועצה אזורית הגליל העליון. בחלוקה שבין סוגי הפסולת, נמצא כי היקף פסולת האריזות שנאספה בפחים הכתומים הייתה 20 טון בממוצע, ועוד 32 טון פסולת אורגנית שנאספה מהפחים החומים בקיבוצים.  

עד סוף השנה צפוי להתרחב פרויקט הפרדת הפסולת האורגנית ולהקיף את כל 29 קיבוצי המועצה.  

 

הזמנה 2

המוזיאונים בגליל העליון ותכנית התרבות "אקדמיה בכיכר" מזמינים לסדרת מפגשים חווייתיים ומעניינים על עושר התרבות הגלילית. ביום שישי (19/2, 9:00 – 12:00)מפגש ראשון במוזיאון האדם הקדמון, מעיין ברוך, סביב "איך משחזרים עבר?", עם ד"ר אלה בין. מוזיאון "השומר" אתר הסליקים וחצר ראשונים בכפר גלעדי מזמינים להרצאה (11.3) על התיישבות, בטחון ועלייה. מרצות תורה שרייבר וזוהר מונסונגו. בית-אוסישקין מזמין (8.4) להרצאה על "מערכת אקולוגית בחצר האחורית". מוזיאון הרעות במצודת כ"ח מזמין (6.5) להרצאה " נשארו שם בני עשרים- שירת השכול בתרבות הישראלית", מרצה ניצה בן-שלמה. מוזיאון חצר תל-חי מזמין (10.6)  "טוב למות בעד ארצנו..." חינוך למיתוסים בעידן פוסט מודרני, מרצה צח שמואלי. המוזיאון הפתוח לצילום מזמין (8.7) למפגש בתערוכה "חיפוש קרוב – חומר וצילום"; 30 אמני צילום בדיאלוג מרתק עם 30 אמני קרמיקה. פרטים והרשמה במוזיאון המארח.


מנגנים, גם ברשת

אתמול עלה לאוויר בצניעות, עם הרבה התרגשות, האתר החדש של רדיו קול הגליל העליון. כתובת האתר היא מספר התדר בו משדרת התחנה www.1053fm.co האתר מעביר ברצף את שידורי התחנה, לוח השידורים, מיהם השדרים ועובדי התחנה, שידורי שטח, שיתופי הפעולה עם בתי הספר ומכללת תל-חי, ובקרוב צפוי להיפתח בו גם העמוד 'תרבות בגליל', בו תוכלו להתעדכן בכל אירועי התרבות המתקיימים באזורנו.

 

זהירות, כלבת

בחודשים האחרונים אובחנו בגליל מעל עשרה מקרי כלבת בכלבי בית וכלבים משוטטים, בתנים, בסוס ,פרות ועגלים.
מחלת הכלבת הינה מחלה וירלית קטלנית שאין לה מרפא. אדם שננשך על ידי כלב, חתול או בעל חיים חשוד אחר, ישטוף מיד את פצעו במים וסבון מספר פעמים, יחטאו ויפנה למרפאה קרובה או לחדר מיון במידה והפציעה מצריכה זאת. ואח"כ יתקשר ללשכת הבריאות בצפת 04-6994257 או למחלקת התברואה במועצה הרלוונטית. מסמך הנחיות הווטרינר המקומי
http://www.galil-elion.org.il/כלבת-כלבים-משוטטים

 

ערב הרכבים קלור

מרכז קלור מזוהה בעיקר עם מוסיקה קלאסית, אולם השבוע עלו ממנו גם סגנונות רועשים יותר. זה היה בערב להקות צעירות, שהגיעו מקונסרבטוריונים ברחבי הארץ. תלם חורין מנהל מרכז קלור ציין בגאווה כי ההרכב שלנו היה מעולה וזכה לתשואות מהקהל הביתי.

 

 

אני מאחל לכולנו סוף שבוע נעים וחמים ושבת שלום,

 

אביב לשם דובר המועצה