כניסת חברים

שם פרטי
שרה
שם משפחה קודם
סיקס, ביאלי
תאריך לידה
25/1/1921
מקום לידה
פולין
תאריך פטירה
14/5/1970
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
דוב

שרה הגיעה ארצה בימים הראשונים של מלחמת העצמאות. היא עלתה מאנגליה, מהעיר לידס, בה התגוררה עם אמה ושלוש אחיותיה, אחרי שהיגרו מפולניה. במשך עשר שנים פעלה שרה בקן של "הבונים", פעילות תוססת וברוכה. מחלה קשה, שכבר תקפה אותה בהיותה נערה, לא מנעה ממנה לצאת להכשרה יחד עם חבריה. כבר בצעדיה הראשונים בארץ נבחנה – היא עשתה את דרכה לכפר בלום לבדה, כי בעלה, משה ביאלי, הלך ישר לצבא. את צו השעה קיבלה שרה באומץ וטבעיות כמו את כל גורלה. בתנאים הפרימיטיביים של אז, ידעו שניהם לבנות בית חם לעצמם ולחבריהם, שהלכו ורבו מכל חוגי הקבוץ ואף מעבר לו. אושרה הגדול על בניה, שאף הם לא ניתנו לה בקלות, עומעם עם מותו הפתאומי והאכזרי של משה בתאונת דרכים. אך שרה התאמצה להתגבר על דאבון הלב וליצור מחדש חיי משפחה לה ולבניה ולחפש את נתיב האושר בנישואיה עם דוב המאירי. אך רק למעט שנים- מחלה ממארת פקדה אותה ונטלתה מחיק אהוביה, ביתה וחברתה הקיבוצית.

אישה חכמה הייתה, תקיפה ואחראית שדאגה לכל ודאבה הכול. השקיעה עצמה למען החברה ועבודתה הייתה תמיד למען הזולת: כמטפלת, כמטפלת בחברת נוער, כאחראית במחסן הילדים. היא התמסרה לוועדות למען החברה – בוועדת האספקה, וועדת הבריאות ונופש – כל אלה שטחים, שבזמנה דרשו הרבה הבנה, תושייה ומעל הכול אהבת האדם.

כל חייה היו מאבק על גורלה ועם כוחות הגוף הדלים – במאבק זה נוצחה.

אך במאבקה על אמת ויושר בהליכות יום-יום והכרעות קטנות וגדולות, על אושר בחיי משפחה וחוג ידידים – ניצחה היא. בשבריריותה, סימלה את הכוח הסמוי באדם ובזאת העשירה את חיינו.

יהי זכרה ברוך.

 

 

הדלקת נר זיכרון