כניסת חברים

שם פרטי
אסתר
שם משפחה קודם
שמייצר
תאריך לידה
22/3/1919
מקום לידה
מיניאפוליס, ארה"ב
תאריך פטירה
30/6/2014
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
יחיאל
אסתר נולדה במיניאפוליס, מיניסוטה ב-22.3.1919. אביה משה שמייצר ואמה ויטה לזינסקי, שניהם ילידי רוסיה. הבית היה בית יהודי-מסורתי חם מאד. הילדים למדו בבית ספר עברי, חילוני-מסורתי וההורים היו פעילים בתנועות ציוניות. 
אסתר הצטרפה לתנועה בגיל 15 ומאוחר יותר (1940) עזבה את מיניאפוליס ויצאה להכשרה למשך שלוש שנים. בתקופה מסוימת של ההכשרה עזבה ונסעה לקליפורניה לשהות עם יחיאל שגויס לצבא, והמתין שם לנסיעה לאירופה למלחמה.
אסתר ויחיאל עלו ארצה ביוני 1946 עם דני בן השנה וחצי. מהנמל הגיעו היישר לקיבוץ. מהרגע שהגיעה לקיבוץ הרגישה שזהו ביתה.
 ארבע שנים מאוחר יותר, יצאו לארה"ב (עם דני ונעמי) לשליחות למשך שנתיים, למרות שהייתה זו תקופה טובה עבור אסתר היא סיפרה ששמחה לחזור: "הרגשתי בניו יורק כמו נטע זר", אמרה. 
בקיבוץ עבדה אסתר בבישול, טיפול ילדים, סידור עבודה, מועדון חברים ושנים רבות בבית הארחה – המלון של כפר בלום. אך עיקר עיסוקה של אסתר היה להעלות את האהבה שבקרבה לשורש תפארתה. היא אהבה את החיים, הסתכלה על העולם בעיניים אוהבות ומחייכות המנסות למצות את מה שיש ותמיד לקוות לטוב. 
אסתר מעולם לא התלוננה על קושי שליווה את החיים בארץ או בקיבוץ, מלבד עניין אחד שהיה קשור באורח החיים הקיבוצי: הלינה המשותפת. אבל אסתר, בדרכה הייחודית, הצליחה עם יחיאל ליצור קן מרופד ומיוחד במינו לארבעת ילדיה, חתניה, כלותיה, נכדיה וניניה. 
אסתר, כמו השמש, הקרינה אור, חום ואהבה ללא גבולות וסייגים, ובכל שבת בערב, הבית הקטן התרחב כדי להכיל את כל הבאים הרבים שבאו לשמוע ממנה מילה טובה, ליהנות מהבישולים, הבדיחות, הצחוק והשירים ולהרגיש שכל אחד מהם הוא האדם הכי חשוב, יפה ומיוחד בעולם כי כך חושבת ואומרת סבתא אסתר.
אסתר חיה מוקפת בכל אלה שהיא אהבה ושאהבו כל כך אותה. כך חיה וכך גם נפטרה: ילדיה, חתניה, כלותיה, נכדיה, כולם לידה וסביבה, תומכים, מוקירים, מעריכים ובמיוחד מרעיפים עליה אהבה גדולה שלמדו ממנה לתת. 
נוחי בשלום אסתר, אשה אצילה ויקרה שגם אנחנו, כולנו אוהבים.
יהי זכרה ברוך!
הדלקת נר זיכרון