כניסת חברים

שם פרטי
יוסף
שם משפחה קודם
פלדמן
תאריך לידה
21/4/1914
תאריך פטירה
4/8/1974
מקום פטירה
כפר בלום
בן/בת זוג
כתרית
בן למשפחה שהגרה לארצות-הברית. גמר את לימודיו, התנסה תקופה קצרה להיות כתב בעתון בפילדלפיה.
בשנת 1934 הצטרף לתנועת "החלוץ" ובשנת 1935 הגיע להכשרה בהייטסטאון, ניו-ג'רזי, באותו יום שכתרית הגיעה לשם מקנדה. כעבור שנה התחתנו ונשארו בהכשרה עד לעלייתם ארצה במרץ 1939.
עם הקבוצה האמריקאית הגיעו לקבוצת השרון. ומשם הצטרפו כקבוצה לקבוץ האנגלו-בלטי בבנימינה בינואר 1940. בבנימינה השתתף יוסף באופן פעיל במאבק על זכותנו לעבודה ועל עבודה עברית. היה חלוץ בכל מאודו, דורש קודם כל מעצמו ומגשים את ערכיו, לפני שדורש מאחרים.
 כאשר הקיבוץ נקרא לתת מתנדבים לפלמ"ח, היה יוסף בין הראשונים להתנדב. הוא חלה בשרתו בפלמ"ח ומאז נאבק עם מחלתו, אך זה לא מנע ממנו לעבוד בכל עבודה קשה ולקבל על עצמו תפקידים אחראיים: היה חצרן בבנימינה, מטפל בכל ענייני ההעברה לנעמה – כפר-בלום; סניטר ראשון במשק ומניח את היסוד לסדרי תברואה וניקיון. 
 
התחנה המטאורולוגית, אף היא יצירתו של יוסף. הוא הקים אותה על יד ביתו, בכדי שיוכל לטפל בה.
כשאמו הגיע לקיבוץ, טיפל בה באחריות, מסירות וכבוד רב. אדם מעורה בכל המתרחש בקיבוץ, ערני ופעיל, מצפוני ונאמן. חבר ועדות שונות – במיוחד הייתה ועדת-הבריאות קרובה ללבו.
 
עשר שנים נשא בעול הכרם עד לחיסול הענף. אחר כך במטע ובבית-הארחה. בשנים האחרונות, כאשר גברה מחלתו, חיפש תעסוקה ופעילות וכאשר נחלש מאד החל במלאכת-יד למכירה בבית-ההארחה.
לא סבל בטלה ותמיד חיפש דרכים לעבוד ולתרום למשק.
 
בן 60 הלך מאיתנו, כאשר בפינות רבות של המשק השאיר עקבותיו ורישומו בקרב כל שכבות האוכלוסייה שלנו – דמותו של חלוץ ואיש קיבוץ נאמן.
יהי זכרו ברוך.
הדלקת נר זיכרון