כניסת חברים

איגרת ראש המועצה לתושבי הגליל העליון 9.2.2017


 את העדכונים אפתח במפגש שקיימנו עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, שהתארח אצלנו בשבוע שעבר. במפגש סקרתי את פרופיל המועצה ויישוביה, והרחבתי על מגוון פעילויות המוכנות שאנו עושים לשעת חירום, ברמת המועצה, וברמת הקיבוץ היחיד.
אני שמח לדווח כי האלוף ציין כי המועצה שלנו מובילה בחשיבה, בהיערכות ומוכנות לחירום, ומשמשת עבור הצבא דוגמה לרשויות אחרות. הוא רשם בקשות שהעלינו והבטיח לטפל בהן  עם צוותו. בסיום המפגש איחלתי לאלוף הצלחה בתפקיד בו יחל בעוד מספר חודשים - סגן הרמטכ"ל.


גם אנחנו מפרידים

היחידה הסביבתית של המועצה יצאה למבצע עידוד הציבור להשתתף בהפרדת פסולת אריזות ואורגנית בבית. בכדי להראות את הפרדת הפסולת בבתים, מבקשים ביחידה הסביבתית מתושבים לשלוח להם תמונות או סרטונים קצרים (עד 10 שניות), בהם נראים בני המשפחה מפרידים פסולת בביתם, ואומרים (בגאווה !) "גם אנחנו מפרידים פסולת בבית".  את התוצרים יש לשלוח באמצעות ווטצאפ, ליעל 052-2083882 או לכתובת psolet@galil-elion.org.il  אני כבר צילמתי ושלחתי...


רמזור ירוק לעמיעד

לתושבי קיבוץ עמיעד נמאס מהסחבת. ובצדק. אחרי שנים של פניות וציפייה, תחושת פחד מוות ביציאה מהקיבוץ ובכניסה אליו מכביש 90 המהיר, ו-13 תאונות בשנתיים, הם יצאנו להפגין בדרישה ממשרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל לרימזור צומת הכניסה לקיבוצם, וסידור מעבר חצייה להולכי הרגל, הנאלצים לחצות את הכביש המהיר בדרך לתחנה צפונה. המחאה עשתה לה כנפיים, ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל נסים פרץ התקשר אלי והבטיח כי עד סוף שנת 2017 יושלמו עבודות התכנון, המכרז ורימזור הצומת. השבתי לו שיש לזרז הביצוע, וכי סכום בטל בשישים בהשוואה למטרה הקדושה של מניעת פגיעה בחיי אדם. אנחנו נעקוב אחרי התקדמות העבודות ונמשיך ללחוץ. והנה כמה תמונות.

 

תיירות  

החזון המשותף לנו הוא ארץ הגליל, להפוך את הגליל והגולן ל "יער השחור" בישראל, לייצר כאן תשתיות ומקומות בילוי כך שמבקרים מהארץ ומחו"ל יבואו לכאן למספר ימים ויעשו "טיולי כוכב" של עד שעה נסיעה. יש לנו מספר מיזמים מרכזיים כמו התעלה המזרחית, חניוני יום ולילה, G pass גלילי (כניסה לכל אתרי התיירות בארץ הגליל), תיירות ספורט עם דגש על החורף, ועוד. בינתיים, ביחד עם עשרות תיירנים אנחנו מקדמים שולחנות עגולים, צוותי חשיבה ומשתפים פעולה בפעילויות שיווק כמו יריד התיירות הגדול, שנערך השבוע במרכז הירידים בתל-אביב.


התחדשנו

אתר אינטרנט חדש למועצה. מור האתר מותאם לגלישה מכל מכשירי הטלפון הסלולאריים ומחשבי כף היד, ולא פחות חשוב- הוא מונגש לאנשים עם מוגבלויות, כנדרש על פי חוק חדש, המחייב את כל הרשויות בארץ. מה באתר ? מור מרגלית (איילת השחר) מנהלת ועורכת האתר ציינה כי באתר מידע על כל מחלקות המועצה והשירותים המוצעים לתושבים, הצעות דרושים, פעילויות תרבות ונופש ואפשרות לרכוש כרטיסים אליהם, לוח אירועים אזורי, הצעות תמיכה, ומלגות, מידע סטטוטורי, אפשרויות הקליטה ביישובים ועוד ועוד. הכתובת: http://www.galil-elion.org.il


אל הנחל

בחוץ רואים ומרגישים חורף, אך מחלקת הפיקוח שלנו מנצלת את הימים היפים להכנות לעונת התיירות, שתיפתח רשמית בחופשת הפסח. השבוע הם הסתערו על צביעת שלטי הכוונה ומידע לציבור, ניקיון סביבת השלטים וגיזום צמחייה, ריסוס סביבת פחי האשפה, וחישוף דרכי הגישה לנחל. אנחנו מבקשים להיעזר בכם, התושבים, ולדווח לנו על נופשים שלא עומדים בכללי הסדר והניקיון, ביניהם איסור להבעיר אש, לעשות קמפינג, שהות וחניית רכבים בשעות החושך לאורך גדות הנחלים ובסביבתם, ולדווח על מטרדי רעש ולכלוך. ביחד נשמור על סביבת החיים המקסימה שלנו נקייה ונעימה. 


מה קורה בהר וגיא

20 שנים מלאו לאסון המסוקים שזעזע את מדינת ישראל, בו נהרגו 73 חיילים ומפקדים בדרכם למוצבי צה"ל בדרום לבנון. בהר וגיא מציינים את האסון גם השנה בתהליך לימוד, יום עיון וטקס זיכרון, כמעין מפעל הנצחה לנופלים.  תלמידי כיתה ז' המשיכו לעסוק  בהיבטים של פגיעה והטרדה מינית, ובשבוע

הבא הם יתחילו חינוך לאינטרנט בטוח. תלמידי הכיתה המדעית בשכבה ט' יצאו לסיור במרכז הרפואי זיו, סיירו בפקולטה לרפואה, והרחיבו ידע על מחלת הסוכרת, הגורמים להופעתה, דרכים להתמודדות ומחקרים על דרכי טיפול.

בשכבה י' החלו במערך שיעורי חינוך על "להיות ישראלי". ותלמידי יב' במגמת התיאטרון הציגו את עבודתם, כחלק מבחינת הבגרות, ולאחר תקופה אינטנסיבית של עבודה, חזרות והכנות.

 

מנהלת חדשה לבית ותיקי הגליל

מירי קקון מונתה למנהלת בית ותיקי הגליל. מירי היא מרפאה בעיסוק במקצועה, המתמחה בעבודה עם זקנים. היא החלה כמרפאה בעיסוק בבתי סיעוד בקיבוצים, התקדמה לתפקיד רכזת תוכן וניהול תפעולי במרכז היום, וכעת, אחרי יציאתה של עידית חמל לתפקיד מנכ"ל המועצה האזורית, מונתה מירי לניהול מרכז היום. מנכ"ל עמותת ותיקי הגליל היא זאבית דרומי. אני מאחל למירי המסורה הצלחה בתפקיד החדש. בית ותיקי הגליל היא אחת הפנינים היפות ביותר שלנו. בהצלחה !


יוצאים לספור ציפורים

בשבוע שעבר השתתפו תלמידי כיתות ה' מבית ספר עלי גבעה שבכפר גלעדי בספירת הציפורים הארצית לשנת 2017. השבוע הם העלו את כל הנתונים שאספו, וימשיכו למידה בנושא. ספירת ציפורים היא מיזם המתקיים כבר עשור, בהובלת החברה להגנת הטבע. התמעטות השטחים הפתוחים ושינויים בסביבת החיים של הציפורים משפעים על מספר מיני הציפורים בסביבת האדם. ספירת הציפורים באה לחנך לשמירת הטבע, הכרות עם הטבע הקרוב לביתנו ולמעורבות אזרחית. (צילם: איתמר פתיחה)


כך הולכים השותלים

בתי הספר שלנו כבר הספיקו לנטוע ולקיים את מנהג חג האילנות הוא ט"ו בשבט.  תלמידי עלי גבעה בכפר גלעדי טיילו ונטעו, בהדרכת הבוגרים מכיתה ו'. תלמידי לב העמק יצאו לנטיעות באגמון החולה, שם טיילו ונטעו עם עובדים מ"טבע נאות" וחיילים מחילות שריון ומודיעין. תלמידי כיתות א'-ב' מבית ספר הגומא יצאו לנטיעות בשטח צוק מנרה. את הכיף שחוו מרגישים בתמונות. 

עד כאן להפעם. 


ט"ו בשבט שמח ושבת שלום.

שלכם,

גיורא זלץ ראש המועצה