כניסת חברים

מהעגלה של החצרן


  מהעגלה של החצרן סיפור בהמשכים...

שלום לכולם. מספר הטלפון שלי הוא 054-7948732.  אתם מוזמנים להשתמש בו כדי להזמין פינוי מכשירי חשמל, לספר לי על מפגע בדרך, פח אשפה מלא או שבור, לשאול על מחזור ובכלל, כל מה שאתם רואים לנכון לידע אותי, ואני אשתדל לתת מענה במהירות האפשרית.   רבים נעזרים בשירותי ואשמח לעזור לרבים נוספים. ניתן גם להשאיר פתק בדאר ( עבור ידין פורת ) או לשלוח דוא"ל לynporat@gmail.com.

לשמחתכם, או לא, בנוסף לתפקיד החצרן, אני גם דאגן סביבתי. כן, נושא איכות הסביבה מאד חשוב לי, ולמרות שמיחזור אינו הפתרון הטוב ביותר שיש, יש לנו הרבה אפשרויות למחזר פסולת ולא להטמין אותה, ועל ידי כך, לדאוג לעתיד הסביבתי שלנו ושל צאצאינו.      מכיוון שלי אין בעיה לצלול לתוך פח אשפה שכונתי ולמיין את תכולתו ( חלקכם בטח ראה אותי נובר עם או בלי כפפות באשפה), אני עושה זאת. אלף, מכיוון שזה חשוב לי ובית, בגלל שאנשים לא טורחים או מתעצלים להפריד פסולת. אולי יש גם כאלה שלא מוצאים חשיבות בפעולת ההפרדה. אולי.    כאן אני מעוניין להבהיר ולהאיר את החשיבות: מי שנכח במפגש עם ראש המועצה ביום א' האחרון, ודאי שמע שאתר "תאנים" ( המקום בו אנו מטמינים את האשפה שלנו) עומד להיסתם ולהסגר, דבר שייקר את שינוע האשפה והטמנתה באתר חלופי מרוחק.        אז למי שמוטרד מהעלות הכספית, שאותה כל אחד ואחת מאתנו נרגיש בכיסנו, הנה סיבה טובה למה לא להטמין.  אגב, כשאני משתמש במונח הטמנה, אני מתכוון לפחי האשפה הירוקים "הרגילים" וגם, למכולת האשפה הנמצאת ליד תחנת הדלק.

ובנושא המכולה  (הסבר : המכולה מיועדת לפסולת ביתית יבשה בעלת נפח גדול, המשונעת, כמו כל הפחים הירוקים, לאתר "תאנים", להטמנה).     80% ויותר מנפח המכולה, מגיע מסלי הגזם שיאיר מפנה.  ודאי תשאלו, למה יאיר אינו מפנה את הגזם לאתר הגזם שמדרום לקיבוץ?!  מפני שאם היה מפנה את הגזם לאותו אתר מוסדר, אזי שזה היה חוסך את מילוי המכולה (80% ויותר!). מאד פשוט. רק מה, הסלים מתמלאים גם בגזם ולא רק בגזם. מיון של סל כזה המלא בכל טוב אינו מציאותי, ולכן רוב הסלים עם נפח עצום של גזם, כברירת מחדל,  ממלא את המכולה.                                              בבקשה ושוב בבקשה: אל תזרקו אשפה לסלי הגזם.  ליד כל סל כזה יש לפחות פח אחד כתום ופח אחד ירוק. אליהם יש לזרוק את האשפה הביתית.  אם יש לכם אשפה גדולה, בעלת נפח גדול, אשר לא יכולה להיכנס לעגלת אשפה, אנא היעזרו בי: אני אשמח לפנות. למתביישים, ניתן פשוט להשאיר ליד עגלות האשפה, בלי להגיד לי ואני אפנה בשמחה.

למזלנו, כאן בתוך היישוב, יש לפחות שלוש אפשרויות לפינוי פסולת גינה: סלי הגזם , צוות הנוי, חצרן. לכל אחד מאתנו ניתן לפנות ונשמח לעזור בפינוי כמויות גדולות (ניתן לקבל סל קרוב ליום, יומיים, או עגלה שתושאר קרוב לגינה ותקל על ההובלה).  למי שברשותו רכב, או עגלה מתאימה ואינו חפץ בשירות, מוזמן לפנות את פסולת גינתו לאתר שמאחורי בית האריזה, ליד הסכר.  זרוע של  הרשות המקומית מטפלת בריסוק הגזם באתר עצמו.

ולסיום, בחירות. כל המועמדים משתדלים להראות עתיד טוב יותר לילדנו. הנושא הסביבתי, שהוא קריטי לכולנו וקריטי לילדנו, נעדר כמעט מכל המצעים. למה? כי נדמה לנו שהוא לא נושא דחוף, לא בוער ולא ממש נראה לעין. גם מועמדים המדברים על הנושא, בפועל, דוחקים אותו הצידה.  כולנו, לבסוף, נבחר גוף פוליטי אשר ידאג לעתיד ילדנו.  אני מציע, לכולנו, לסמוך יותר על עצמנו...
(נכתב ב-9.3.15)
                                                                                                שבת שלום, ידין.