כניסת חברים

איוש ראש צוות צח"י (צוות חירום ישובי)

צוות צח"י הוא גוף שהוקם על מנת לאפשר התנהלות מסודרת ואחראית של היישוב בזמני חירום שונים כמו: אירועים ביטחוניים, אסונות/ שריפות, תאונות, חילוץ ועוד.
על הצוות לפעול באופן מנהיגותי כלפי היישוב ותושביו, לתת מענה לצרכי התושבים והמסגרות האחרות הנכללות בו ומתן מענה לצרכי בעלי החיים. להוביל אותם לתפקוד מיטבי בעת חירום ולשיקום מוצלח ממצב החירום.
קיים מטה המורכב מראש הצוות –חבר/חברה בהתנדבות ורכזי תחומים-ביטחון, קהילה, משק ותקשורת.
 בכפוף למטה ותחת אחריותו רכזי התחומים הפועלים בתחום הביטחון- כיתת כוננות, חמ"ל, צוותי כיבוי אש. בתחום המשק- תשתיות, לוגיסטיקה, חקלאות, קהילה, בריאות,  אוכלוסיה, חינוך.
לצח"י נהלים המגדירים כניסה למצב חירום וניהול שיגרת חירום ביישוב. מתפקידו לפעול בכל מקום וזמן במסגרת היישוב, בו יש צורך בהתערבות ופתרון בעיות, אשר אינן מקבלות מענה ממקור אחר כמו: צבא ומועצה. כמו כן לתאם ולייעל את פעולתם של גופים חיצוניים המסייעים לישוב כגון צבא, מועצה אזורית, כוחות חילוץ, רפואה, תקשורת ועוד. על הצוות להתכונן בעת שיגרה כדי לשפר את מוכנותו והיערכותו באופן מתמיד.
ראש הצוות מקיים שיח קבוע עם שמעון אמזלג שתפקידו הוא רבט"ש –ניהול בטחון שוטף מטעם הקיבוץ וכפוף למשרד הביטחון. שמעון עושה עבודה רצינית ואחראית וקשוב לכל בעיה.
קיים תיק מאורגן ומסודר המפרט את תפקידי הרכזים, איוש מקלטים, פריסת האוכלוסיה כולה, נהלים, כתובות ,אנשי קשר ועוד. ראש הצוות נדרש להיות מעודכן ולעדכן את הגורמים השונים באופן שוטף.
נפוליאון בונפראטה אמר- ש"אם אתה רוצה שמשהו יעשה כמו שצריך- עשה אותו בעצמך".
חברים המוכנים להיות ראש חץ ולקבל עליהם את ניהול הצוות  מתבקשים להגיש  את שמם למזכירות לידי המזכירה עד  21/8/2015.
נאחל לכולנו ימים שקטים "ומשעממים" מבעיות אזוריות ומדיניות.