בן דוד אהרון

26.05.2014 – 14.10.1950
 

אהרון היה הבן הבוגר בכיתת שיבולת. ילד חזק. ילד של שדות, ילד של ירדן, ילד של טרקטורים.  לא ממש ילד של כיתה, כתב נאה ומחברת. בכיתה יא’ אהרון חזר בדיוק מפרס, אחרי שנתיים עם הוריו ואחיותיו בשליחות של גרשון בעיר חזבין, כמדריך חקלאי. אהרון היה נער בוגר שראה עולם. הוא הקרין בטחון. הוא לא חזר לכיתת הלימוד, הוא הלך לשדות. אהרון העביר קווים, ידע לנסוע רוורס על הג’ון דיר 30-20 עם פלטפורמה . לאהרון הייתה אז בלורית נאה ושיזוף של מרחבים. הוא לכד בקלות את תשומת ליבן של המתנדבות

תשעה חודשים לפני גיוסו של אהרון, נפטרה לפתע בת שבע, ואהרון, טובה ואריאלה התייתמו מאמם.

אחרי השחרור מהצבא אהרון היה נשוי למרים ואב לרון התינוק, בשנות השבעים עבר אהרון פירוד משפחתי ונותר לבדו בכפר בלום. כשאחיותיו מצאו את אושרן מעבר לים, התחזק הקשר המשפחתי עם גרשון ועם אהובה.

אהרון אהב את השדות ונשאר נאמן להם. כשמונה שנים עבד בחוות הניסיונות למטעים של המועצה, ואז יצא למספר שנים לעבוד בפרויקט חקלאי בברזיל. כשחזר מברזיל הצטרף לתקופה קצרה לצוות הלול,  ומשנת 1990 בנה קריירה מקצועית של עשרים ושלוש שנים בעבודה ובניהול המטעים של כפר בלום. על בסיס לימודי החקלאות במכללת תל חי, המשיך להתמחות בענף המטעים, שאב מניסיונם של מדריכים חקלאיים והחדיר מקצוענות לענף.

אהרון אהב מאד טבע וטיולים בטבע, והכיר את הארץ דרך הרגליים. הוא מילא את חייו בהעמקה בעבודתו המקצועית, וידע להקדיש הרבה זמן ואנרגיה ניהולית לצוות העובדים הזרים שבנה. 

אהרון בנה זוגיות מאוחרת ויפה עם כרמלה מכפר גלעדי ומצא אחרי הרבה שנים אושר משפחתי ופרטי. ואז, כשהוא בתחילת העשור השביעי של חייו קפץ ואחז בגרונו הסרטן. אחז ולא הרפה. אהרון נלחם בו בשקט כמו שחקלאי נלחם במזיק שתקף את המטע. בלי תלונות,  בקשיחות של פלח. במהלך המאבק הוא איבד את כושר האכילה ואת כושר הדיבור. איבוד היכולת הפיסית לדבר עם הסובבים אותו, פגעה בו יותר מהמחלה עצמה ומהמגבלות התזונתיות שהיא הטילה עליו. השתיקה שנכפתה עליו הלכה וסגרה את עולמו. התזונה המיוחדת שהתאפשרה לו הלכה והחלישה את גופו.

יהי  זכרו ברוך!

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן