כהן איבון

24.01.1962 – 28.12.1925
 
 

איבון – כולנו הכרנו אותה – אבל למעטים מאתנו ידוע הרבה על חייה טרם הגיעה לכפר בלום.

ילידת קורק שבאירלנד, תמיד הייתה ילדה ערה ופקחית וגילתה התעניינות בעניינים שונים ומגוונים. למרות שהייתה בין התלמידות היהודיות הבודדות בבית הספר, הייתה חביבה ומקובלת על כולם. היא הצטיינה בלימודים, בספורט ומוזיקה, וקיבלה פרסים רבים וגם מלגה לקונסרבטוריום ללמוד מוזיקה. הוריה גם דאגו שתקבל חינוך יהודי.

עוד בגיל צעיר החליטה איבון שהיא רוצה להיות רופאה, וברצונה העז, תבונתה ודבקותה למטרה, הצליחה לעבור את הבחינות לרפואה בהצטיינות בגיל 23, כשכל מוריה חוזרים ומדגישים במיוחד את גישתה האנושית לחולים, ויחסה הטוב בשיתוף פעולה עם חבריה לעבודה.

איבון עלתה ארצה בשנת 1955 ועברה בתי חולים שונים. תקופה זו בחייה הייתה קשה ביותר, בהיותה לבדה ללא משפחה, קרובים או ידידים לעזור לה בצעדיה הראשונים בארץ חדשה.

עוד זכורים לנו ימיה הראשונים אצלנו כשהתחתנה עם אקי ועברה לגור בכפר בלום. נפגשנו בפעם הראשונה עם אישיותה העליזה והלבבית, עם חוש ההומור האופייני לה.

למרות ששאפה לחזור למקצועה – לרפואה – ואף המשיכה ללמוד ולהתכונן העמידה לעצמה קודם כל מטרה להוכיח את עצמה בעבודה ובחברה כחברת קבוץ בזכות עצמה – ולא תמיד זה ניתן לה בקלות.

בחייה בקבוץ, בחיי משפחה, ובחברים הרבים שרכשה, מצאה לא מעט מאותו אושר ושלווה שכה חיפשה.

השאירה אחריה בת, את מיכל כהן והיא בת שלוש שנים.

יהי זכרה ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן