זאבי אלחנן (צ’רלי)

 
02.08.2010 – 01.01.1917
משפחתו של אביו של צ’רלי הגיעה מרוסיה לירושלים, בתור מזכירו של קונסול.  המשפחה היתה דתית מאד. בגיל 13, נדד האב לאמריקה לבדו, ב 1886. משפחתה של אמי ברחה מרוסיה לאמריקה ונוצר קשר ביניהם. 
 
המשפחה היתה מרובת ילדים –8 ילדים, וצ’רלי היה הצעיר ביותר. המשפחה הייתה עניה ביותר. הם גרו ברחוב הארלם בניו יורק, אזור שהיה עני ביותר, אך עדיין לא מאוכלס בכושים. בהדרגה המצב השתפר, ולעתים היה אפילו מצוין מבחינה כלכלית. בשנות ה”יובש”  עסקו בהברחת משקאות. המצב הכללי והכלכלי גרמו לנדידת המשפחה מקום למקום, וצ’רלי עבר לפחות 7 בתי ספר. 
בשנת 1935,, שהייתה שנת שפל קשה בארה”ב, התחיל לחפש שיטות כלכליות אחרות, וכך למד להכיר את הסוציאליזם.  בסוציאליזם היה חסר לו המומנט היהודי, אותו הכיר מהבית. את דרכו מצא במקרה – באיזה קטע של עיתון, ששם סופר על משהו שמתרחש בפלסטיין. 
 
כשהיה מוכן לארוז את הפקעלעך ולנסוע לפלסטיין, מבלי לדעת אפילו לבטח איפה זה. הוסבר לו ב”החלוץ” שעליו לשהות מספר חודשים בהכשרה לפני העליה.   כשנודע למשפחה על כוונתו לעלות – פרץ סקנדל שלם. אמו הסתכלה עליו כעל בוגד.  המשפחה רצתה לשכנע אותו ללכת לאוניברסיטה, ללמוד מקצוע נדרש בישראל. לכן החליט  ללמוד שנתיים במכללה לחקלאות. הוא התמחה בענף הלול – ענף בו עבד כל חייו בקיבוץ.
 
כשהגיע תורו לעלות  התקיפה איטליה את צרפת וארה”ב הפסיקה את כל הנסיעות לים התיכון. צ’רלי נשאר בהכשרה החקלאית בארה”ב.  למרות שהיה בעל מקצוע נדרש בארה”ב, שרת בצבא ועבר בי”ס לאלחוטנים. 
כשהשתחרר בדצמבר 1945 קיבל סרטיפיקט. זה היה דבר נדיר מאד. 
 
בפברואר 1946 הגיע לכפר בלום.
בקיבוץ הקים את ענף הלול, ועבד בו רוב שנותיו. בנוסף, היה חבר בועדות שונות. השתתף במסיבות, והיה ידוע ואהוב בזכות חוש ההומור המיוחד שלו.
היה בעל ידי זהב, והרבה להכין כלים ומכשירים לילדיו ולחבריו.
היה איש משפחה אהוב לילדיו ונכדיו. 
יהי זכרו ברוך! 
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן