בוב אליעזר

 
16.01.1998 – 01.01.1921

אליעזר נולד באסטוניה להוריו, לייב ופייגה – ציפורה בוב. אביו, לייב, שלמד בילדותו ב”חדר”, היה סוחר עורות. אימו פייגה – ציפורה הייתה עקרת בית. שפת הדיבור בבית הייתה יידיש. הבית היה בית מסורתי. אליעזר התייתם מאימו בגיל שלוש.

אליעזר עלה ארצה כבוגר בתנועת נצ”ח והכשרת “סומר פלו”, ב-1 במאי 1939 במסגרת עליה ב’, באנייה אטרטו-קולרדו. הייתה זו אותה הפלגה מברינדיזי שבאיטליה אל חוף הרצליה, כשחברי הגרעין האנגלו-בלטי מבנימינה השתתפו בהורדת המעפילים. כך הגיע אליעזר אל הגרעין האנגלו-בלטי בבנימינה, והתקבל על כל החבורה למועמדות. שם, בבנימינה, התחילה הקריירה הצבאית שלו. כשמייד שובץ לשמירה במקום.

בשנת 1940 נשלח למטולה לעזרה. הוא התנדב להתגייס לצבא הבריטי, ולמרות ההתנגדות מצד הגרעין, עקב גילו הצעיר, גוייס בסופו של דבר לצבא הבריטי. המקומות בהם שירת היו: סרפנד, כורדאני, לטרון, סואץ ובורג’ אל ערב, המקום בו הוקמה הבריגדה הארצישראלית. לאחר הכשרה נוספת נשלח לחזית באיטליה. יחידתו לחמה באומץ וזכתה לשבחים רבים. כבר באיטליה עסקו הוא וחבריו בעזרה לפליטים היהודים שניקרו בדרכם במזון, ובעליה לארץ. ביוני 1946 השתחרר מהצבא הבריטי, ובשנת 1947 גוייס להגנה.

בראשית 1948, בסיור באזור הכפר הערבי זוק פוקאני נפל בשבי הסורים, הובא לדמשק יחד עם חבריו ושוחרר בהתערבותו של הלל לנדסמן ובכופר של 1,100 ליש”ט.

בראשית שנות החמישים עבד על הדי-8, היה חצרן, ונסע לעבוד בעבודת חוץ בנגב.

בשנת 1955 התחתן עם גיטה ואימץ אל ליבו את עירית ובני. בשנת 1956 נולדה ציפי.

שנים רבות עבד בקואופרטיב הגליל העליון, ונמנה עם נהגיו הראשונים. כאשר לא עבד בתור נהג, עבר לעבוד במשרד של הקואופרטיב, ברישום עבודה. בתפקיד זה שרת עד יום מותו.

היה אדם אופטימי וטוב לב, אהוב מאוד על ידידיו ושכניו, ואיש משפחה מסור ונאמן.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן