פורת אליעזר

 
14.09.1985 – 05.01.1918
 

אליעזר נולד בלטביה ב-1918 למשפחה ענפה, שתולדותיה רשומות מימי גירוש יהודי ספרד.

ככל נער קיבל אליעזר חינוך יהודי. בגיל צעיר, בהיותו בן עשר, עשה הכרות ראשונה עם תנועת נצ”ח והתקשר אליה בכל נימי נפשו. כאשר נשלח בגיל ארבע עשרה לבית-ספר מקצועי בריגה כדי ללמוד מסגרות ומכונאות, הקים יחד עם חמישה-ששה חברי התנועה, שגם הם באו ללמוד שם, “קומונה” ראשונה למגורים משותפים.

ב-1939, אחרי היותו בהכשרה, הגיע תורו של אליעזר לעלייה – כעולה בלתי-לגלי, הדרך התמשכה ביבשה, בים ובמחנה מעצר בארץ עד אשר הגיע לקיבוץ “האנגלו-בלטי”.

אליעזר היה “הנפח” – נפח יהודי – בבנימינה, קודם במושבה ואחר כך אצלנו בחצר. מהמפוח הייתה הדרך קצרה להקמת מסגריה לצרכי המשק, לבניית המחנה ואף לעבודות חוץ. אליעזר אהב את המקצוע וראה בו אומנות וגם אמנות.

עם הזמן היה אליעזר מן היוזמים ומקימים של “מפעל מתכת וחשמל” שלנו. הצעד הבא הייתה הצטרפותו לצוות המשחטה האזורית. אחרי לימוד יסודי והשתלמות חוזרת השקיע אליעזר את מרצו וכישרונו בפיתוח מפעל לתפארת והתמסר לתחזוקה וקידום. הוא זכה שם לאהדה, אהבה והערכה מצוות העובדים, תושבי קריית שמונה. “אחד משלנו” נהגו לקרוא לו.

כשחלה לא וויתר בקלות על העבודה, אך כאשר אזלו כוחותיו, עזב ויצא לגמלאות. במחלתו נאבד בכל ונשא את מכאוביו בשקט ובהשלמה. אליעזר היה “אחד משלנו” – מוקף אהבה, חיבה וכבוד של משפחתו – סלוה, בתו, בניו, נכדיו וצעירים מאומצים רבים, שהפכו במרוצת הזמן גם הם כבני המשפחה. הוא היה “אחד משלנו” בכל מקום, בכל שטחי חיינו, הוא נשא בתפקידים כמזכיר, מרכז קניות, היה פעיל ויוזם בוועדות רבות ומגוונות ופעל בהן בסבלנות, יוזמה, אחריות ומסירות, שהיו כה אופייניים לו.

הוא היה איש רעים וידיד יקר לכל חבריו הרבים.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן