ברני רוד

28.12.1997 – 09.04.1943
 
ברני נולד ביוהנסבורג, דרום אפריקה. הוא למד בבתי ספר יסודי ותיכון לא יהודיים ביוהנסבורג. במשך כל שנות לימודיו השתתף בשיעורים אחר הצהריים ב”חדר”, שם קיבל השכלה יהודית, ולמד תנ”ך ועברית.  ברני גדל בבית יהודי ומסורתי מאד.
 
מאז ומתמיד הייתה לו זיקה לארץ ישראל והיה פעיל בין הגילאים 8 – 19 בתנועת הנוער “הבונים”.  במסגרת הפעילות קיימו מחנות, טיולים, דיונים והפעלות, והכל סבב סביב הגשמת החלום – העלייה לארץ ישראל.
 
כאשר סיים את לימודי התיכון התגייס לצבא דרום אפריקה, ושם שירת בשריון. לאחר שחרורו נרתם לעזרת המשפחה וסייע לאמו בחנות המשפחתית. במקביל, אביו פתח חנות לאופנת גברים ביוהנסבורג.
 
ב-26.6.1966 פגש ברני את איליין ונשא אותה לאשה.  הוא הקים משפחה בדרום אפריקה, תוך שהוא מקפיד לשמור על בית יהודי מסורתי.
לברני ולאיילין נולדו שלושה ילדים, קרן, סטיבן וטרי.
 
ב-1977 ארז ברני את המזוודות ולקח את משפחתו אל הלא נודע בארץ-ישראל.  בחצי השנה הראשונה שהתה המשפחה במרכז קליטה בקבוץ צרעה, שם למדה עברית וקבלה מושג ראשוני על הארץ.  ברני ואיליין החליטו להשתקע במסגרת קיבוצית לטובת שלושת הילדים.  הם הסיקו שכך יוכלו לקבל השכלה טובה ולגדול במקום שונה, מיוחד וחיובי, בסגנון חיים המושתת על ערכי יסוד שונים ונכונים.  קבוץ כפר בלום נבחר לאחר בדיקה מקיפה של כ- 5 משקים.
 
ברני החל את דרכו בקבוץ במפעל הלוחות “מתכת וחשמל”.  לאחר מספר שנים עשה הסבה ועבר להנהלת חשבונות, שם עבד עם ימיו האחרונים.
 
ברני היה אדם פעיל מאד בקיבוץ, נהג לקחת על עצמו מטלות רבות ותפקידים בעלי אחריות כבדה. הוא היה חבר בועדות רבות, וניתן לסכם שאת כל התפקידים ביצע במלוא המרץ ועל הצד הטוב ביותר.
 
היה איש משפחה מסור ואוהב, נודע בקיבוץ כאדם המוכן לעזור בכל עת ולכל אדם.
 
 
יהי זכרו ברוך.
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן