בן דוד בת שבע

26.02.1969 – 19.09.1919
 
בת שבע נולדה בסוף מלחמת העולם הראשונה בעיר וורשה בפולין והצטרפה לאחיה ואחיותיה בארצות הברית כשהיא בת שתים עשרה. היא סיימה את חוק לימודיה התיכוניים והשלימה את הכשרתה המקצועית בלימודי ערב בתור טכנאית מעבדה.

עם פרוץ מלחמת העולם השניה מילאה בת-שבע חובתה המוסרית, כשהתנדבה לחיל הנשים של צבא ארצות הברית. היא נשלחה לבסיסי חיל    האוויר האמריקני באירופה, תחילה לאנגליה ומאוחר יותר לצרפת, שם שימשה פקידת משלוח למטוסי התובלה של חיל האוויר. עם שחרורה מהשרות, חזרה לארצות הברית והצטרפה לתנועת פועלי ציון בני-יורק.

בשנת 1948 שוב לבשה בת-שבע מדים, הפעם כמתנדבת בשורות המח”ל. היא עלתה לארץ ב-28 באפריל 1948 ושירתה כמעט שנה כטכנאית מעבדה בבית החולים הסקוטי בטבריה, ששמש אז כבית חולים צבאי.

ימים ספורים אחרי שחרורה מצה”ל הגיעה לכפר בלום. בעת שרותה בטבריה נהגה לבקר בקיבוץ ידידים שהכירו אותה מהתנועה בניו-יורק, ולכן הייתה מוכרת ומקובלת על הרבה חברים בכפר בלום. כאן היא פגשה את גרשון בן-דוד והקימה משפחה.

תחילה עבדה בת-שבע בבתי הילדים כמטפלת, עברה אחר כך לאקונומיות, ושנים רבות עבדה במכבסה ביעילות רבה. בתקופה האחרונה עבדה בסריגה.

בשנת 1964 לקתה בת-שבע במפרצת במוחה (ANEURISM) ונותחה בבית החולים רמב”ם. מצבה השתפר מאוד וכעבור שנתיים נתלוותה עם ילדיה אל גרשון, ששרת בפרס כחבר משלחת חקלאית. המשפחה חזרה למשק אחר טיול באירופה בחודש אוגוסט 1968.

כעבור חצי שנה מתה בת-שבע משטף דם במוח. במותה השאירה אחריה את ילדיה, בעלה והרבה חברים וידידים המוקירים את זכרה.

יהי זכרה ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן