וויינשטיין גדעון

13.10.1973 – 20.05.1952
 

גדעון ווינשטיין נולד בכפר בלום, גדל והתחנך כאן בקבוץ. התגייס לצה”ל לחיל השריון בנובמבר 1970. שלוש שנים לאחר מכן, כשעמד לפני שחרורו מהצבא, נהרג במלחמת יום הכיפורים.

הדברים הפשוטים שבו, הם שחיממו את הלב. הפשטות וטוב הלב בלטו בכל מגע אתו. אם ביקשת ממנו עזרה או עצה, לא היית נתקל בסירוב וכך לא יכולת לסרב לבקשה שלו.

גדעון היה שובב, בצורה אופיינית רק לו. תמיד מחייך ועליז. אוהב את הבריות, את הטבע והחיות, את כל פרטי הפרטים הקטנים מהם מורכב העולם, שרבים מאתנו לא מבחינים בהם.

הוא אהב להתעסק בדברים, לבנות ולפרק מכשירי רדיו, פטיפונים, מנורות. לא נרתע גם מניסויים שונים ומשונים בחומרי נפץ מאולתרים שהשיג מכל העולם. קראנו לו חבלן – ושם זה הלם אותו. ביטוי לנטייה זו מצא במועדון הטיסנים. שם עסק עם נערים אחרים בבניית מטוסים וטיסנים, חיפוש שיפורים ושכלולים בהם, עד שיהיו ראויים לטיסה של ממש. בשטח זה השקיע גדעון הרבה מזמנו ומצא ביטוי לכושר האלתור ולחוש הטכני שלו.

עם סיום בית הספר התגייס לצבא, לשריון. היה ברור שזהו החייל המתאים לו – להתעסק עם מכונות, כלים כבדים – בקיצור, מקצועיות. אחרי קורס מפקדי טנקים נפל בגורלו לשבת בבית ספר לשריון. זאת הייתה באמת נפילה בשבילו. למעלה משנתיים לשבת באותו הבסיס בין אותן גדרות. הוא היה אומר שהזמן לא זז. למרות מספר ניסיונות לעבור ליחידה קרבית, נשאר שם גדעון עד המלחמה ואז הפכה גם יחידתו ליחידת שדה קרבית.

בתוך אי הסדר של הימים הראשונים, התנדב גדעון להצטרף לטנק שירד לתעלה, אחרי שבוע של קרבות קשים, נפגע הטנק, וגדעון נהרג.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן