קריידן ג’ודי

13.05.2015 – 23.10.1929
 

ג’ודי נולדה בשנת 1929 בארצות הברית, במילווקי,

הוריה, יעקב וליליאן היגרו לארה”ב מרוסיה ומפולין בילדותם. בבית שמרו על חגי ישראל. ג’ודי למדה בתלמוד תורה אחרי שעות בית הספר העממי. היא למדה חינוך באוניברסיטה.

בשנת 1974עלתה לארץ, כדי לחיות קרוב למשפחה.

היא הקימה משפחה עם מאיר בלום בשנת 1951, ונולדו לה שלושה ילדים – דייויד, רינה ומארשה. בשנת 1970 התאלמנה מבעלה מאיר. במקביל לגידול שלושת ילדיה השלימה את הלימודים עד לקבלת תואר דוקטור בחינוך.

לקיבוץ הצטרפה בשנת 1981. בשנה זו נישאה לראובן קריידן. היא התקבלה לחברות בשנת 1982. במשך שנים הייתה מורה לאנגלית. בתחילה בבית הספר הבינלאומי האמריקאי בכפר שמריהו, שלמדו בו בני דיפלומטים מכל העולם. לאחר מכן הייתה מורה לאנגלית בקיבוץ שדות ים. היא המשיכה ללמד אנגלית גם בכפר בלום. בהיותה מורה לאנגלית פיתחה לומדות אנגלית ממוחשבות, במסגרת המפעל האזורי “לוגל”. כמו כן השתתפה במפעל התרגומים מאנגלית שהפעילו חברי המשק ה”אמריקאים” שלנו.

הייתה חברה בוועדות ספורט, וועדת קשישים. ג’ודי הייתה פעילה מאד בחיי התרבות והספורט של הקיבוץ. היא עבדה בבריכת השחייה כמצילה, ולימדה ילדים ומבוגרים לשחות. במשך השנים לימדה בחוגים שונים במשק, כמו חוג לאנגלית, חוג לבישול, וחוג לשחייה אמנותית.

בבית ההארחה לימדה אנגלית ותרמה רבות לקורס לאנגלית  שהתקיים שם. כמו כן השתתפה באירוח קבוצות שבאו לבית הארחה, שנהנו מאד מהאירוח של ג’ודי.

במסיבות רבות ניגנה בחליל, ותרמה רבות לחיי המוסיקה בכפר בלום. השתתפה גם במסגרות מוסיקליות בגליל.

בנוסף, הרבתה להתנדב במסגרות שונות, כולל בבית החולים צפת במסגרת הארגון ההתנדבותי “יעל”.

במסגרת קרן להנצחת זכרו של ראובן, העבירה מדי פעם תרומות למרפאה, שעזרו מאד בקניית מכשירים חשובים.

הייתה מלאת חיים, תוססת וחברותית, והרבתה לארח אנשים מהארץ והעולם. 

יהי זכרה ברוך!

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן