בוב גיטה

 
17.8.2011 – 27.2.1925
 
גיטה נולדה להוריה – אידה וחיים, במשפחה אמידה מאוד, עם משרתים, בעיר בירז’ שבליטא. היא גדלה והתחנכה בבית בו רווחה גישה ליברלית, אהבה לבלות עם אחיה הקטן יצחק, וגדלה להיות נערה עצמאית וספורטאית רצינית.
בהיותה בת 14 גורשה המשפחה ע”י הרוסים לסיביר. שם חיה המשפחה בעוני ובסבל קשה.  שם למדה שנה אחת. את שנות ההתבגרות עברה בסיביר. 
בסיביר פגשה את בעלה, אזרח פולין לשעבר. עמו נולדו לה שני ילדים, בן ובת. עם שוך המלחמה, שבו לפולין, על פי ההוראה שניתנה ע”י סטאלין. הם ניצלו את הצו, חזרו לפולין, וגילו את האסון הנורא של יהדות ליטא, שהשאירו אחריהם הנאצים. 
להישאר בפולין היה מאיים ומסוכן, ולכן נעו הלאה. הם ידעו שבארץ ישראל יש לגיטה קרובי משפחה. פרט זה קבע את כיוון הנדידה. לארץ הגיעו עם שני הילדים: עירית שהייתה בת 3 ובני בן שנה וחצי. בכפר בלום התקבלו ע”י קרובי המשפחה כמו מלכים. 
בקיבוץ נפרדו גיטה ובעלה, והיא נשארה לבד עם שני ילדים קטנים, עד שהקימה משפחה חדשה עם אליעזר בוב, שהיה איש משפחה אוהב ומסור. לאחר הנישואים נולדה ציפי. המשפחה גדלה והתרחבה עם נישואי הילדים. מותו של בני היה מכה קשה מאד. למרות זאת גיטה תמיד שמרה על הופעה נעימה ולבבית, והמשיכה בפעיליותיה הרבות.
במשך כל שנותיה בקיבוץ עבדה במסירות ובחריצות בכל עבודה כמטפלת ילדים, כאקונומית במלון ובחדר האוכל של הקיבוץ. יחד עם עבודה מסורה, עסקה הרבה בהתנדבות ובתחביבים, היא הייתה מדריכה בבית ותיקי הגליל, בחוגים בקיבוץ ובהדרכת ילדים. 
גיטה בורכה ב”ידי זהב”. בכל אשר עסקה, תמיד הוציאה יצירות מופת מידיה. אם זה בבישול ואפיה, תפירה, הכנת בובות, או ברקמה ובתחרה.  את הידע שרכשה בתל חי העבירה לילידם וחברים בקיבוץ. 
הייתה אם, סבתא וסבתא רבתה נהדרת, וגידלה משפחה שמחה ומאושרת, למרות כל הקשיים. 
יהי  זכרה ברוך!
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן