דינה שוחט

20.07.1984 – 24.07.1914
 

דינה ז”ל השתייכה למחנה החלוצי הגדול והמפואר של יהודי פולניה, שעם אחד מגליו הגיעה ארצה ב-1933. מתחנתה הראשונה בקבוץ נען הצטרפה עם רפאל לגרעין, שהתעתד להקים ישוב חדש בגליל העליון. הצעד הראשון לכך היה הקמת פלוגת עבודה בצפת. צפת של ימי המאורעות 1936-1939 תבעה הרבה אומץ לב וגבורה אישית מחברי פלוגה זו – ודינה ביניהם.

מצפת עלתה הקבוצה על הקרקע של מחניים, הקבוץ העזוב והנטוש. החלום של להפיח חיים חדשים במחניים התנפץ והביא את דינה ורפאל וקבוצת חברים נוספת אלינו לכפר בלום. הצעדים הראשונים לא היו קלים, אך דינה, שהצטיינה בשמחת חיים, צחוק עליז ואהבת ריקודים השתלבה במסירות ואחריות גדולה כמטפלת, כמבשלת ותרמה בכל כוחותיה. בעצם עשייה זו פקדה אותה מחלתה, שאתה נאבקה כל השנים בנחישות לא לוותר במשהו על עבודה. היא חפשה כל הדרכים האפשריות כדי להמשיך בה. התקופה האחרונה של חייה הייתה קודש לטיפול וסעד ברפאל במסירות עילאית, באהבה ונאמנות גדולה.

את דינה אפיינו צנעה ושקט. מתוך רגישות טבעית חששה להכביד על הזולת או לפגוע בפרטיותו. תכונות אלה גרמו לה לעיתים לא מעט סבל. היא ידעה לעודד אחרים מתוך ניסיונה האישי, כשהיא למודת מכאוב.

מקור אושרה היו ילדיה ונכדיה. בראותם אורו עיניה.

אבדה רעיה נאמנה לרפאל, אם וסבתא מסורה ואוהבת לבניה ובני משפחתה. לנו אבדה חברה מסורה, שהלכה בדרך אשר קבעה לעצמה בנעוריה וידעה לשאת כל מה שהחיים הביאו – בסבלנות ואורך רוח.

יהי זכרה ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן