יהלום יחזקאל

17.03.1990 – 15.07.1913
 
יחזקאל יהלום היה מאותם הגיבורים האילמים הדוממים, אשר דמם מרווה את שדות הקרב וזיעתם ניגרת מפיגומי הבניין ומתערבת ביציקות הבטון המפרכות.

יחזקאל נולד ב-1913 בקרסבה בלטביה. כבר בגיל 10 היה חבר “השומר הצעיר” ועלה בכל שלבי התנועה עד אשר יצא להכשרה. תוך ארבע שנים אלו שרת גם בצבא הלטבי. ב-1938 עלה לגרעין האנגלו-בלטי באפיקים ויצא משם עם החברים לבנימינה. שם עבד בכל עבודה פיסית קשה, בעיקר במחצבה ובכריתת עצים. הוא הצטיין כפועל חרוץ ומסור. בעליית החברים ל”גבעה” היה יחזקאל ביניהם, עד אשר הוא התגייס ב-1944 ל”בריגדה” (החטיבה היהודית של הצבא הבריטי). את המלחמה עבר כחייל במצריים ובאיטליה. עם שובו משם התגייס כ”נוטר” (שוטר נוסף). עם שחרורו נכלל יחזקאל בקבוצת הבניין של הקבוץ והשתתף בכל אתרי הבנייה, כגון בנייני משק, מבני מגורים, מבני ציבור ומבני עזר, מדרכות, מקלטים ועוד. בעבודה זו המשיך עד 1978, כשהוא נעשה אחראי על השיפוצים בבניינים. זה היה תפקיד כפוי טובה, בדרך כלל, כאשר החלק הנראה לציבור הוא רק ההתרוצצות בין מקומות הבנייה והביקורת הנמתחת ולא תמיד בצדק. אחרי מספר שנים רב עבר ל”גלקון” עד אשר הכריעה אותו מחלתו, שהוא נשא ללא התמרמרות ותלונה.

בכל אשר פעל יחזקאל, פעל במסירות, באחריות, נאמנות ושקט. הוא היה מופנם, אך ידע לקיים ידידות חזקה, כאשר היא נוצרה, במשך שנים רבות. הוא היה איש קבוץ, שכן טוב, צנוע, ללא תלונה ורצה תמיד לעשות את הטוב.

לא היה גבול לאהבתו ודאגתו למשפחתו – לחביבה ולילדיו חנהל’ה, מינה ואליעזר. הוא אף זכה לנכד – גיל לפני הסתלקותו מן העולם. כל חייו היו קודש למשפחתו, לעבודתו ולביטחון.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן