ברנקל יקותיאל (קותי)

04.08.1972- 26.03.1955
 
בן יהודית וישעיהו
את תולדות חייו של יקותיאל ברנקל אפשר לספר בשני משפטים – נולד בניסן תשי”ד, נהרג בתאונת עבודה והוא רק בן 17. כל כולו – מה שהיה גלום בו, בתכונותיו, כישרונותיו, שאיפותיו, מאווייו – לא הספיק להגיע לביטויו.
ומה שהיה גלום בו – ידענו עוד משחר ילדותו. מצפון ויושר בלתי מתפשר, חוש צדק שהתגלה עוד בהיותו ילד צעיר ביותר, רצון עז ואומץ, גבורה נפשית ועמידה בניסיון, נפש רגישה לכל היפה והמלהיב בטבע – ואחריות, נאמנות ושקדנות. בגוף הצנום והילדותי שכנה נפש גדולה, שאי אפשר היה שלא להרגיש בה. לא תמיד אנו, המבוגרים, רואים בילד הצעיר אישיות. בקותי אי אפשר היה לטעות. משחר ילדותו – “שומר הצדק” של כל הכיתה, סמכות מוסרית בלתי מעורערת. “שאלו אפילו את קותי” – טען כל ילד, אם היה נדמה לו שנאשם שלא בצדק. כי קותי לא ישקר, לא יחליק – לא יצטדק אם יחשוב ששגה ולא ישא פנים אף לחבר. ועל מה שהיה נראה לו צודק – נאבק בכל מאודו, גם אם הדברים גרמו לו חיכוכים עם עולם המבוגרים. דרש מעצמו הרבה מאוד, ולא ויתר לעצמו אפילו בזמן מחלתו – גם אתה נאבק בשכל, בסבלנות, עד שיכל לה.
כמעט ולא היה זמן, שקותי לא היה מעורה ופעיל בחיי הכיתה, ואחר כך בחיי חברת הילדים. פועל ומפעיל, מטה שכם ויוזם ומבצע. ועם כל זה – בעל חיים פנימיים עשירים, נפש רגישה ואף סנטימנטאלית.
ידענו שנועד לגדולות. קיווינו לאישיות, שתעשיר את חיי כולנו.
אסון קיפד את חייו בהנצם – הוא נהרג בהתהפך עליו טרקטור בזמן עבודה בשדות המשק.
יהי זכרו ברוך.
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן