גורדון ישעיהו

12.06.1974 – 01.051914
 

ישעיהו גורדון נולד בוילנה (אז פולין) במשפחה יהודית אדוקה. האב, כמנהג הזמנים, עסק בתורה. ומפרנסת המשפחה הייתה האם. ישעיהו קיבל חינוך יהודי מסורתי, אך גם למד בבית ספר חילוני. עוד בילדותו הצטיין בקול ערב, ורצונו של האב היה שיהיה חזן. בצעירותו נכנס לתנועת “השומר הצעיר נצ”ח” בליטא ושאף לעלות ארצה. אחרי השירות בצבא הליטאי חזר להכשרה, כמו כל החלוצים, שהתכוננו לעלייה.

ארצה עלה בעלייה בלתי לגלית באנייה קטנה וצפופה. עלה לחוף בהרצליה באחד במאי 1939. מיד עם עלייתו הצטרף לגרעין האנגלו-בלטי באפיקים.

ישעיהו לא היה איש בריא ביותר מבחינה פיסית, אך תמיד מצא את מקומו בעבודה. היה אדם מסודר מאוד, קפדן ואחראי.

גם מחוץ לעבודה חי חיים מלאים ומעניינים. התעניין בהרבה דברים והיה בעל תחביבים רבים. מתמצא בהוויות העולם, אוהב ספר, משתתף בהרצאות וחוגים, לומד תנ”ך בחוגים, משתתף בסיורים בידיעת הארץ. מעל הכול שר והשתתף בכל מאורע, אם כחבר במקהלה, אם כזמר סולו.

בזמן מלחמת יום הכיפורים ולאחריה רתם ישעיהו את עצמו לשטחים שבהם לא היה מי שיעשה את העבודה, וחיפש אפשרות לעזור בכל מה שיכול היה. לקח על עצמו את הדאגה לשרברבות, גם אם זה היה מעל לכוחותיו. משהתגלה הצורך בתנורים לחיילים ברמה, השקיע ישעיהו הרבה מזמנו לאיסוף ותיקון התנורים והעברתם למעלה, כאילו על גופו חש את הקור שסבלו החיילים שם.

חבר טוב, איש תרבות ועבודה.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן