ארז נחמה

06.09.1994 – 07.031950.

נולדה בעיר לוד, גדלה בה, וחייתה בה ב-20 שנות חייה הראשונות. סיימה את ביה”ס היסודי בלוד, ופנתה לתיכון רמלה-לוד, שם למדה שנה. עברה ללמוד בבי”ס תיכון לפקידות בתל אביב “אלפא”. לאחר שנתיים המשיכה ללוד לבחינות הבגרות, אותן עברה בהצלחה.

בתקופה זו הכירה את מי שהיה לאחר מכן לבעלה הראשון. החליטה להינשא, ולוותר על הגיוס לצבא. הלימודים לבחינות הבגרות נפסקו עם ההכנות לחתונה שהתקיימה ב-19.1.1970.

אחרי החתונה עבדה בבנק דיסקונט כארבע שנים, עד הולדתו של הבן ליאור. שנה לאחר הולדתו התפטרה ממשרתה. רוית נולדה ארבע שנים אחרי ליאור. לאחר הולדת רוית יצאה שוב לעבודה. עבדה בבית ספר לשפות ומנהל בראשון לציון, כמזכירה. בערבים השתלמה בהוראת המזכירות וההתכתבות במשרד החינוך. העבירה קורסים במזכירות וכתבנות בבית הספר בו עבדה. לאחר שנתיים עברה לעבוד בבית ספר תיכון לפקידות ברמלה. בתקופה זו נולדה הילה.

הנישואין לא עלו יפה, ולאחר כשנתיים התחילה בהליכי גירושין. בתקופה זו הכירה את משה שהיה בעלה השני.

נחמה ומשה החליטו לאחד את משפחותיהם בכפר בלום. במסירות אין קץ טיפחה את הקן המשפחתי, ליוותה ושמרה על ילדיה ועל ילדיו של משה מנישואיו הראשונים, והקימה למענם בית חם ואוהב.

במשק עבדה במקומות שונים, כאשר שאיפתה הייתה לעבוד עם ילדים, בחינוך ולממש בכך את אהבתה לילדים.

אחרי תקופה מאושרת, בה נולד בנם המשותף של משה ונחמה – עידן – חלתה במחלת הסרטן. באומץ ובגבורה שהפליאו את כל סביבתה, נאבקה נחמה במחלה, ויצאה מנצחת ממצבים שנראו לכול כאבודים. במשך תקופה זו המשיכה לגדל את ילדי המשפחה המורחבת, לעקוב ולהדריך את התפתחותם, וללוות את אלו שיצאו מהבית לעצמאות. מכל תחביביה המרובים – מלאכת יד, סריגה, תפירה, קריאה, כתיבת שירים והקשבה למוסיקה קלאסית – ההקשבה למוסיקה היה התחביב שבו התמידה עד יומה האחרון. בשנותיה האחרונות עברה לנהל את אולם המופעים של קיבוץ כפר בלום, והתמידה בכך כל עוד עמדו לה כוחותיה הפיסיים. בתפקיד זה, והעיקר “בימי המוסיקה הקאמרית בגליל העליון”, יצרה קשרים הדוקים עם מוסיקאים שונים, ויכלה ליהנות מהקשבה למוסיקה, שכה אהבה.

בחודשים האחרונים לחייה נאבקה ללא לאות עם המחלה, למרות שמצבה הלך והידרדר. היא עוד הספיקה להשתתף בחגיגות בת המצווה של הילה, לראות את בנה ליאור מסיים בהצטיינות שלב א’ של קורס קצינים, ולשמוח בנישואיו של אמיר, בנו של משה.

צעירה הייתה במותה, בת 44 בלבד, ומותה השאיר חלל נורא במשפחתה, וצער עמוק בלב כל מיודעיה.

יהי זכרה ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן