ניב פנינה

07.12.2000 – 15.11.1915
 
 

פנינה נולדה בליטא, בעיר וילקובישק למשפחה דתית, שומרת מצוות. למשפחה היו קשיי פרנסה. המשפחה מנתה שלוש אחיות ושני אחים.

בתקופת מלחמת העולם השנייה, בשנת 1940, נספתה המשפחה על ידי הנאצים, יימח שמם. הניצולים היחידים היו היא ואחיה, שלמה ז”ל, שעלו לארץ באמצעות תנועת הנוער “החלוץ”.פנינה עלתה לארץ כשמלאו לה 24 שנה, בנובמבר 1939.כבר באותה שנה הצטרפה לגרעין האנגלו-בלטי בבנימינה, שם פגשה את בעלה לעתיד משה וין ז”ל, אותו הכירה בתקופת נעוריה בליטא. ב-1940 התחתנו השניים. נולדו להם שלושה בנים: רן, מנחם וברוך.

בהתחלה עבדה פנינה בגן הירק בבנימינה, ובגבעת שוורץ עבדה כמטפלת. במקום הקבע של הגרעין בכפר בלום עשתה את רוב ימיה כתופרת בגדי ילדים במחסן הבגדים, ותקופה מסוימת במפעל “גלקון”. בערוב ימיה עבדה במועדון המלאכה, שם אף עסקה בעבודות התפירה.

בצעירותה ובבגרותה עברה מסכת חיים קשה. היא שכלה את בנה גדעון ז”ל, שנפטר ממחלה לאחר כמה שנים מיום לידתו ב-1941, ואת בעלה משה ז”ל, שנספה בתאונת דרכים בשנת 1956. פנינה לא נישאה בשנית, וגידלה את שלושת ילדיה: רן, מנחם וברוך.

למרות הקשיים אהבה מאוד את הקבוץ, החברים והחברות, ואת הבית המסודר המוקף צמחים ודשאים. פנינה זכתה לשלוש נכדות כפיצוי על הבת שנולדה בן (ברוך) ולשני זוגות תאומים והנכד אבי, שמזכיר בכישוריו הרבים את סבא משה ז”ל. כל חייה הייתה אישה צנועה, גידלה במסירות רבה את בניה, והעניקה חום ואהבה למשפחות בניה.

ב-7 בדצמבר שנת 2000 נפטרה פנינה ממחלה קשה.

יהי זכרה ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן