אגמון רן (רני)

06.11.2012 – 04.03.1968

רני הגיע לכפר בלום עם אחותו מיה. בהיותו כבן שנתיים, החל במסלול הישגים מרשימים, כבר בהיותו בן 12, עת זכה בתואר אלוף ישראל לנוער בשחיית פרפר וחתירה.  בגיל 14 החל רני בטיפוח שריריו והפך במהרה לאחת מאושיות קבוצת  הרוגבי של כפר בלום, בה שימש עד לגיוסו לצבא כשחקן מוערך מאד. בשנים אלו גם שלח יד בלימוד תופים.

כפי שהצטיין בספורט, כך בלט בצבא כשהתגייס בגיל 18 לסיירת חטיבת הצנחנים. לאחר שסיים את בה”ד 1 היה רני אחד ממקימי יחידות הלוט”ר הראשונות, בהן שימש בתפקידי פיקוד שונים. רני אהב את הצבא בכל מאודו ומצא בו כר מתאים לא רק לתחושת הגאווה והאהבה העזה לארץ ולמדינה, אלא גם ליכולותיו הפיזיות, כמו גם לחוש הדייקנות , האחריות השאיפה למצוינות, המנהיגות והנטייה להיות מחנך לפיקודיו.

לאחר 4 שנות שירות השתחרר רני מהצבא כסגן. עוד היותו קצין בשרות סדיר, נישא רני למרי-לו, מתנדבת הולנדית חמודה, והביא עמה לעולם את בנו בכורו נדב. מסלול חייו של רני עבר תפניות קיצוניות, כשנסע עם משפחתו להולנד (לאחר 4 שנות נישואין) בתקווה כי יסתייע בידו ללמוד שם לימודי וטרינריה, אליהם כה נכסף. כשהגיע להולנד מצא כי קיום משפחתו, לה התווספו– יוליה ושלי, מחייב התמודדות עם בעיות פרנסה. רני יזם ושיפץ קראוון ישן והפכו לפיצרייה ששמעה יצא למרחוק. בהמשך הקים עם מרי-לו מסעדת גורמה, שזכתה גם היא לשם מצוין.

כל זאת עד 1995, שנה בה הכה ברני חיידק אלים, שחיסל את שתי כליותיו. 17 שנה, מאז ועד יום מותו, עבר רני מסלול ייסורים מתמשך. בתחילה צלחה השתלת הכליה לרני, וזאת קצבה לו חמש שנים סבירות, אך הכליה שהושתלה קרסה אף היא, ומאז התמודד רני, דרך קבע, עם מחלתו, כשהחלום הוא שיימצא הפתרון  להשתיל לו כליה חדשה. תקווה זו גברה כשמיה אחותו התנדבה לתרום לו כליה משלה.  

ארבע פעמים בשבוע עבר רני דיאליזה, תהליך שהיה כרוך בהרבה ייסורים, ובאין סוף בעיות רפואיות נלוות. בהתמודדותו עם מחלה זאת התגלה שוב רני כגיבור של ממש. תמיד מחייך! תמיד קשוב ומוכן לסייע! אפס יללנות! אפס רחמים עצמיים!

ייאמר: חייו של רני בשנים האחרונות היו מסכת של המתנה מדי שנה ושנה, להגעתם ארצה של ילדיו לחופשת הקיץ. ביקוריהם היו טעם החיים שהחזיק את רני, ואפשר לו לשאוף ולהאמין כי “עוד יהיה טוב”!!! אך לבסוף, הכריעה אותו המחלה.

יהי זכרו ברוך!

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן