בשן שמואל (מולי)

18.10.1973 – 28.10.1942
 

מולי (שמואל) בשן בנם של בתיה ורפאל. סיים את לימודיו בבית החינוך המשותף “עמק החולה” בכפר בלום. מסר שנת שרות בכפר-עזה והתגייס לצבא. לאחר ששירת כאלחוטן, עבר קורס קצינים, וכקצין קשר הדריך בקורס מש”קי-קשר. עם שובו לקיבוץ עבד בגידולי שדה.

ב-1965 נשא לאישה את דליה. בשנת 1966 יצא ללמוד הנדסת חשמל בטכניון בחיפה, וסיים את לימודיו בהצטיינות. חזר למפעל “מתכת וחשמל” כמהנדס, כאחראי על תכנון העבודה. בתוקף תפקידו נשלח להשתלמות בגרמניה.

הוא חי ונשם את המפעל מבעיותיו הקטנות ועד הגדולות. בלימודיו ובעבודתו גילה כישרון רב, יכולת ארגון, שקדנות ועקשנות להשגת מטרותיו. היה רגיש וסגור, בעל חוש ביקורת וחוש הומור חריף. אהב לעסוק בספורט – כדורגל, כדורסל ובשחמט. היה מסור לאשתו ולילדיו.

במלחמת ששת הימים שירת כקצין קשר באוגדה של אלעד פלד שהשתתפה בכיבוש צפון הגדה ודרום הרמה.

במלחמת יום הכיפורים שירת באותה אוגדה, עם הקמת כוח מיוחד להחזקת תל-שמס הוצב בו כקצין קשר. נהרג בהפגזה בעת הקמת מערכת קשר.

שני מעגלים סבבוהו – המשפחה והמפעל, ולא פעם נגעו זה בזה. התלבטות קשה הייתה לו בין היותו איש מקצוע לבין התנאים שהכתיבו לו להיות איש ארגון ומינהל למרות רצונו. במשפחה כולם היו קשורים בו ומדרך הטבע ראה הוא את עצמו אחראי לכולם.

רק במסגרת המשפחתית המצומצמת, כאב לילדיו, פתח את עצמו לרגשות החבויים בו.

בלכתו של מולי הקיבוץ איבד חבר מבטיח, אדם צעיר שכל דרכו הבטיחה גדולות.

יהי זכרו ברוך.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן